Pokój telewizyjny

Pokój telewizyjny, czyli sala kinowa w domu. Warto czy nie warto – oto jest pytanie!

Pokój telewizyjny w dobie masowej cyfryzacji i digitalizacji jest już standardem. Analfabetyzm technologiczny to aktualnie zjawisko paranormalne. Dom bez telewizora znajdziemy już tylko w wiosce amiszów, bo modelowy homo viator oświeconej rzeczywistości jakiś display zawsze ma w zasięgu wzroku.
Know-how w dziedzinie multimediów skrzydła rozwinął konkretnie. Udomowione sale kinowe rosną jak „grzyby po deszczu”. Nic dziwnego, kiedy gałąź high- tech dogadza interesantom i nałogowo wyciąga asy z rękawa. Pielgrzymki do kina powoli odbijają się czkawką. Uzależnienie od kolektywnego „rozkładu jazdy”, „kiszonka” w kolejce po bilet i dodatkowe efekty audio świadczone przez memłaczy popcornu mogą doprowadzić do białej gorączki.
Własny pokój telewizyjny to remedium na wszelkie niedogodności czające się tu i tam. Logicznie zaprojektowany i solidnie wyposażony będzie dla kinomanów tym, czym Aston Martin dla Jamesa Bonda.

Pokój telewizyjnyMuc & Scott Interiors – Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyProjekt wnętrza: Architektura Szyjkowski
Inteligentne systemy audio-wizualne: HDCINEMA
Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyHOLA Design – Przejdź do projektu

Pełna profeska

Pokój telewizyjny daje luksus komfortu na najwyższym poziomie. Wysmakowana jakość dźwięków w doborowym towarzystwie obrazu w wymiarze Full HD jest bodźcem, który „łechta” podniebienia koneserów nastawionych na krystaliczny odbiór audio-wizu. Ale kluczem do stworzenia domowej sali kinowej są też czynniki związane z bardziej rzeczywistą materią.
Istotą jest „baza”, czyli pomieszczenie posiadające odpowiednie parametry. 20 m² to minimum, jakie musi spełnić przestrzeń przeznaczona na pokój telewizyjny. Najlepszym kandydatem są pomieszczenia o nierównoległym rozmieszczeniu ścian i sufitów. Mamy poddasze albo miejsce w piwnicy – mamy potencjalną „miejscówkę” na prywatną salę kinową.

Następny w kolejce jest wystrój wnętrz, który zasadniczo wpływa na akustykę. Lepiej nie lekceważyć tego tematu, jeśli nie chcemy stać się słuchaczami kakofonicznych recitali. Podczas aranżowania domowego kina istotę stanowi wybór odpowiedniego „okrycia” ścian, bo nie jest tajemnicą, że „gołe” powierzchnie rozmywają dźwięki. Przy wyborze konwencji wystroju, należy skupić się również na właściwości materiałów, którymi chcemy upiększyć ściany. Do czołówki należą: drewniane panele, tapicerka, gobeliny i wszelkie dekoracje. Niepożądane efekty dźwiękowe stłumi również wykładzina oraz puszysty dywan. Takie aranżacyjne triki pomogą także powstrzymać przenikanie dźwięków do innych pomieszczeń.

Pokój audio w domuConcept Architektura Wnętrz – Przejdź do projektu

Pokój telewizyjny3deko – Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyAnna Koszela – Przejdź do projektu

Pokój telewizyjny – światła, kamera, akcja!

Każdy parametr dźwięku i obrazu posiada standard, który należy przestrzegać, żeby osiągnąć kinowy efekt. Ba! Przy profesjonalnym podejściu do tematu, własny pokój telewizyjny jest nawet w stanie przyćmić salę kinową z prawdziwego zdarzenia.
Kompletując wysokiej jakości specjalistyczne sprzęty do nagłośnienia kinowego, projektory z odpowiednią mocą, kalibrowane ekrany i całą paletę elektronicznych nowości zwiększamy możliwości naszego pokoju telewizyjnego. Kusząc się na takie gadżety, nie raz zdarzy nam się pogłaskać fotel, żeby skontrolować, czy aby na pewno teleportacja pojawia się tylko w filmach science fiction. Z takim rynsztunkiem można poczuć się jak główny bohater filmowego blockbustera.

Pokój telewizyjnyInteligentne systemy audio-wizualne: HD Cinema
Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyMinimoo – architektura wnętrz – Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyStudio Zero – Przejdź do projektu

Special effects

Czasy, kiedy obsługa technologicznych plonów sprawiała nie lada wyzwanie, dawno już minęły. Dywizjon pilotów „odleciał” w zapomnienie, a na ich miejsce weszły inteligentne systemy i aplikacje, które dają możliwość prostego zarządzania każdym elementem za pomocą smartfona. Oprócz kontroli nad obrazem i dźwiękiem, taka innowacja pozwala także na operowanie scenografią domowej sali kinowej- dostrajaniem natężenia i kąta padania światła, sterowaniem roletami oraz regulacją pozycji foteli. W pełni zautomatyzowany pokój telewizyjny stworzy nam możliwość adaptacji scenariusza według własnej koncepcji.

Pokój telewizyjnyProjekt wnętrza: Architektura Szyjkowski
Inteligentne systemy audio-wizualne: HD Cinema
Przejdź do projektu

Pokój telewizyjnyInteligentne systemy audio-wizualne: HD Cinema
Przejdź do projektu

Dodaj komentarz