jadalnia - styl śródziemnomorski

Zobacz produkty do jadalni:

Jadalnia – jak ją urządzić, żeby nasze estetyczne „podniebienie” było zadowolone? Przecież w perfekcyjnie zaaranżowanym wnętrzu wszystko smakuje o niebo lepiej. Nowoczesna jadalnia wkupi się w łaski uważnie śledzących trendy, aranżacje jadalni inspirowane stylem klasycznym przypadną zaś do gustu tym, którzy szczególnie tęsknią za przeszłością.

„W łóżku i przy stole można wszystko” – tak twierdzą Włosi. Jeśli zastosować tę maksymę do jadalni, trzeba by do sprawy stołu podejść całkiem serio. Zadbać o to, by wytrzymał nasze możliwości i by on sam dobrze wpasował się w charakter domowej przestrzeni. Jadalnia o określonym kształcie i wielkości, z pewnością po części ukierunkuje nasz wybór. To na tej podstawie będziemy tworzyć nasze aranżacje.

Jak zaaranżować małą jadalnię?

Mała jadalnia wcale nie musi być dla nas ograniczeniem. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawdzi się stół okrągły. Doskonale, gdy będzie go można dodatkowo złożyć, a dzięki temu zaoszczędzić trochę miejsca. Mała jadalnia lubi oszczędność i minimalizm. Większa jadalnia nie powstydzi się natomiast stołu w formie kwadratu albo prostokąta – tak, jak we wnętrzach w stylu amerykańskiej regencji.

Ale… czy dla każdego z domowników znajdzie się tutaj miejsce? To zależy tylko od Was. Umiejętnie zaprojektowane aranżacje pozwolą pomieścić nawet kilku dodatkowych gości. Pamiętajcie – inaczej zaplanujecie ustawienie stołu w otwartej jadalni połączonej z kuchnią lub salonem, inaczej – kiedy stanowić będzie odrębne pomieszczenie. Rozsądnie zaaranżowana kuchnia z jadalnią z pewnością zagwarantuje Wam więcej organizacyjnej swobody.

Jadalnia z kuchnią lub salonem zaoferuje możliwość szybkiego i sprawnego serwowania posiłków, pozwoli też dodatkowo pogawędzić z gośćmi podczas przygotowywania popisowych dań. Jeśli jesteśmy wielbicielami wystawnych przyjęć i organizowania okazałych uczt, ta propozycja z pewnością spodoba się nam najbardziej.

W każdej jadalni ważny jest design

Prawdziwa biesiada nie może obejść się bez odpowiednich pomocy, akcesoriów i dodatków. Piękna zastawa stołowa będzie najlepszą z możliwych ozdób. Warto pokusić się o dwa zestawy – na co dzień i na wyjątkowe okoliczności. W takim przypadku do wyeksponowania naszej kolekcji przyda się stylowy kredens albo zgrabny dresuar. Nowoczesne, designerskie meble uświetnią całość aranżacji.

Luksusowa jadalnia na najwyższym poziomie musi budzić zachwyt i cieszyć naszych gości przyjemną atmosferą. Niech wyróżnia ją niebanalny design i wysmakowany gust. Zadbajmy również o piękny zapach – kompozycja kwiatowa ze świeżych kalii na pewno pobudzi zmysły nasze, jak i naszych gości. Niech spędzane przy wspólnych posiłkach chwile na stałe zapiszą się w naszej pamięci.

Jeśli mamy ochotę, aby „zaszaleć” z aranżacyjnymi pomysłami, naszą uwagę przyciągnąć powinna nowoczesna jadalnia glamour. W takiej jadalni z pewnością poczujemy się jak gwiazdy „fabryki snów”. Jadalnia w stylu glamour to złoto, srebro, błysk i przepych.

To od nas zależy, jak zinterpretujemy nowoczesną jadalnię – czy wybierzemy rozwiązanie bardziej klasyczne, czy awangardowe. Nowoczesne wnętrza oferują mnóstwo rozwiązań – zarówno pod względem samego planowania przestrzeni, jak i rodzaju umeblowania.

Liczy się dobry styl i ekstrawagancja

Aby zasiąść do stołu z klasą, wypróbujmy Thonety, Pantony lub prawie niewidzialne duchy Starck’a. Niekoniecznie też muszą to być krzesła… Żeby było bardziej ekstrawagancko, do stołu przystawmy ławę bądź kilka foteli – tak zwanych ,,uszaków”. Niech nawiązują do znanych już styli, ale będą jednocześnie niebanalne i nowoczesne.

A co z lampą? Lampa w jadalni powinna spełniać funkcję nie tyle oświetleniową, co nawet bardziej dekoracyjną. Wisząca, sufitowa lampa o ciekawym kształcie, umieszczona centralnie nad stołem jadalnym, z pewnością zapewni nieprzeciętny efekt wizualny. Dodatkowym źródłem światła niech będzie oświetlenie podszafkowe czy lampy zamontowane na meblach. Tak skomponowane oświetlenie spełni zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne wymagania.

Szukasz pomysłu na efektowną jadalnianą aranżację? Mała jadalnia, kuchnia z jadalnią, a może jadalnia połączona z salonem? Jakie meble do jadalni wybierzesz, jakie umieścisz w niej dodatki? Połącz funkcjonalność oraz wysokiej klasy design. A najciekawszych inspiracji szukaj na HomeSquare.