taras - styl kolonialny

Zobacz produkty do tarasu:

Taras – wielu z nas marzył się od dawna. Cóż piękniejszego nad letni wieczór z lampką dobrego wina – przy świecach, z przyjaciółmi – na własnym tarasie? Jak zwykli mawiać starzy Belgowie – nieważne, czyś Pan, czy żebrak – ważne, żeby w sobotę było na kawior i szampana!
Przecież chodzi właśnie o to, żeby było miło, prawda? Zadbajmy zatem o przytulny taras – zaciszne miejsce do leniuchowania, do wygrzewania się w słońcu i przyjemnej porannej prasówki. Pomyślmy… gdzie będą stały leżaki, a gdzie stolik do kawy? Jak ustawić lampy, lampiony i ozdobne donice? Jakie kwiaty na taras będą odpowiednie? Balkon zwieńczą balustrady drewniane czy metalowe? Jaką podłogę wybrać – kamień czy może raczej otwarty drewniany podest? Czy taras w ogrodzie jest osłonięty od wiatru i zadaszony, czy w sezonie będzie tu potrzebny obszerny parasol słoneczny lub wysuwane tylko w razie potrzeby markizy?
Budowa tarasu to niekończące się pytania…
W starożytności tarasy miały wymiar sakralny, później weszły do powszechnej mody i od tego czasu zdobiły również prywatne posiadłości. Szczególnie doceniają je mieszkańcy słonecznych terenów, gdzie promienie w zenicie są nad wyraz intensywne.
Ale to, gdzie mieszkamy naprawdę nie ma znaczenia, bo własne tarasy w ogrodzie możemy sobie sprawić wszędzie. Nowoczesny taras nie wymaga wielkiego zachodu. Budowa tarasu drewnianego przebiega w mgnieniu oka, betonowy taras wymaga odrobinę więcej czasu. Czekać warto, bo tarasowa przestrzeń potrafi szczególnie urozmaici bryłę domu.
Gdy marzy nam się taras drewniany pamiętajmy o wyborze materiału najwyższej jakości. Najlepiej sprawdzają się egzotyczne gatunki drewna, wykorzystywane do produkcji luksusowych jachtów. Dobry wybór sprawi, że taras w drewnie lepiej zniesie działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Tarasy z kostki brukowej to propozycja dla osób, które cenią sobie i funkcjonalność, i trwałość. Kostka brukowa jest wytrzymała i solidna, ale również piękna. Taras z kostki to uniwersalne rozwiązanie, ponieważ doskonale komponuje się z klasyczną, jak i nowoczesną stylistyką domu.

Tarasy przydomowe są preludium ogrodu…w miejskiej przestrzeni mogą być jego namiastką i opozycją do urbanistycznego krajobrazu. Latem uroczo wyglądają surfinie, jesienią kompozycje wrzosów. Żeby zapewnić sobie trochę intymności, w drewniany trejaż możemy wpleść winorośl albo różane pnącza, a w rzędzie doniczek zasadzić aromatyczne zioła- niech pachną kusząco.

Zadbajmy również o relaks naszego ciała. Żeby znaleźć się jeszcze bliżej natury, wybierzmy naturalne materiały. Nowoczesny taras zadaszony skryje wiklinę i rattan- ich anatomia jest szczególnie podatna na warunki atmosferyczne. Drewno to inny przypadek, jemu nie przeszkadza ani słońce, ani deszcz.

Mamy nadzieję, że HomeSquare.pl pomoże uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i będzie wspierał Was w tym arcyprzyjemnym planowaniu. Aranżacje tarasów czas zacząć!