Aleksandra Przybysz ALE. Designer

Aleksandra Przybysz – ALE.

Aleksandra Przybysz – studiowała gospodarkę przestrzenną, projektowała meble i malowała obrazy na zamówienie. Jednak to architektura wnętrz ukończona w Wyżej Szkole Umiejętności Społecznych przybliżyła ją do swojej pasji, która dziś stała się również jej pracą. Jak sama mówi: „ Długo poszukiwała własnej drogi”.

Obecnie Aleksandra Przybysz, twórczyni marki ALE., zajmuje się projektowaniem biżuterii i prowadzi własną pracownię w Poznaniu.

„Wiele czasu spędziłam w pracowni, poznając narzędzia i materiały oraz doskonaląc technikę. Myślenie formą pozostało, a architektoniczne odwołania w biżuterii to znak rozpoznawczy ALE.” – Aleksandra Przybysz
Marka ALE. powstała z potrzeby artystycznej swobody, potrzeby tworzenia form i kształtów zgodnych z własną estetyką autorki, która tworząc, odnajduje spokój. Konstrukcje projektantki odznaczają się wyjątkową precyzją wykonania oraz wysoką jakością stosowanych materiałów.

Aleksandra Przybysz odnajduje pokłady inspiracji również w modzie. Biżuteria ALE. dopełniała już kolekcję Macieja Zienia, Edyty Pietrzak, Eweliny Klimczak i Magdy Hasiak.

„Wierzę w polski design i polską twórczość.”

Aleksandra Przybysz