Boris KlimekBoris Klimek- logo

Boris Klimek

Boris Klimek jest absolwentem Wydziału Wzornictwa praskiej Academy of Arts, Architecture and Design. W czasie swoich studiów odbywał staż na Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii i Academy of Fine Arts and Design w Bratysławie. W Pradze pod doświadczonym okiem projektantów ze studia Olgoja Chorchoja zgłębiał tajniki sztuki wzornictwa.

Za swoje wyjątkowe projekty produktów otrzymał wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2011 roku Elle Deco International Design Award okrzyknęło go Talentem Roku i szczególnie doceniło jego balonowe lampy z serii „Memory Light”, będące dziś flagowym dziełem designera.

Obecnie Boris Klimek swoją pasję rozwija w Pradze, gdzie skupia się na tworzeniu projektów produktowych i architekturze wnętrz. W swojej pracy dąży do tego, aby jego dzieła interpretowały świat z dystansem, odzwierciedlały grę sprzeczności i niedomówień, dba o to, żeby każde z nich opowiadało własną, wyjątkową historię. Funkcjonalność jest dla niego wartość drugorzędną, najważniejsze to poruszyć ludzką wyobraźnię i wzniecić najgłębiej skrywane emocje.

Boris Klimek

 

 

Galeria

ZOBACZ REALIZACJE