Bulanda i Mucha Architekci

Bulanda i Mucha Architekci to autorska pracownia powstała w 1991 z inicjatywy Andrzeja Bulandy oraz Włodzimierza Muchy. Istotą projektowania BIM jest rozważenie w pierwszej kolejności przyszłej formy (struktury) dzieła oraz jego umiejscowienia w tożsamości historyczno-kulturowej. Czerpanie z tradycji pozwala architektom na odkrywanie przeszłości dla przyszłości. Pracownię Bulanda i Mucha Architekci tworzą projektanci świadomi odpowiedzialności i konsekwencji tworzenia nowych obiektów oraz ich oddziaływania na środowisko, w którym mają współistnieć.

Andrzej Bulanda

Architekt, konstruktor, absolwent wydziałów Architektury i Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, którą ukończył w 1984 roku oraz Architektury na University of Detroit (1983).
Stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej w Graduate School of Design Harvard University, wykładowca na Penn State University.
Doświadczenia projektowe zdobywał między innymi w Berlinie Zachodnim (Freii Otto/Rolf Gutbrod 1979-81), w Bostonie (Benjamin Nutter Architects 1986-87), w Nowym Yorku i w Grenoble (Groupe 6, 1989-90).
Andrzej Bulanda jest współautorem wielu nagrodzonych prac konkursowych i realizacji, pośród których znajdują się, m.in.: BRE Bank Bydgoszcz, Stara Papiernia w Konstancinie-Jeziornie, sala sportowa w Konstancinie-Jeziornie, zespół Cameratta – osiedle Eko-Park w Warszawie, rozbudowa Biblioteki Publicznej w Warszawie, budynek Prudential w Warszawie, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, zespół Koneser w Warszawie, Młyny Rothera w Bydgoszczy, klub sportowy „Deski”, budynek apartamentowy przy ul. Pięknej w Warszawie, budynek biurowy przy ul. Chmielnej w Warszawie.
Andrzej Bulanda to także laureat wielu nagród oraz autor licznych artykułów publikowanych w prasie fachowej: „Architektura-Murator”, „Architektura & Biznes”, „Rozmowy o Architekturze”.

Włodzimierz Mucha

Architekt, absolwent Wydziału Budownictwa Lądowego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie (1976), Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej (1977) oraz Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1983).
Włodzimierz Mucha swoją praktykę zawodową rozpoczął w ESPEA – Spółdzielni Pracy Twórczej Architektów i Artystów Plastyków w pracowni architektów Jerzego Szczepanika-Dzikowskiego i Olgierda Jagiełły. W latach 1989-1990 prowadził samodzielną działalność architektoniczną.
Włodzimierz Mucha to współautor wielu nagrodzonych prac konkursowych i realizacji, między innymi BRE Banku w Bydgoszczy, Starej Papierni w Konstancinie-Jeziornie, sali sportowej w Konstancinie-Jeziornej, zespołu Cameratta – osiedla Eko-Park w Warszawie, rozbudowy Biblioteki Publicznej w Warszawie, budynku Prudential w Warszawie, Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce, Zespołu Koneser w Warszawie, Młynów Rothera w Bydgoszczy. Laureat wielu nagród i konkursów, jak również autor publikacji w prasie fachowej, m.in. „Architektura-Murator”, „Architektura & Biznes”. Wiceprezes SARP ds. twórczości w kadencji 2013-2015.

 

Artykuły powiązane z pracownią Bulanda i Mucha Architekci

Wyjątkowy projekt willi w stylu lat 20-tych
konferencja Bydgoszcz za 10 i za 30 lat - wizja architektów i środowisk akademickich