Dan Yeffet Design StudioDan Yeffet Design Studio

Dan Yeffet Design Studio

Dan Yeffet swoje studia rozpoczął na School of Art and Design w Izraelu i ukończył je na uczelni Gerrit Rietveld w Amsterdamie. Zdobyte kwalifikacje w zakresie projektowania produktowego oraz przemysłowego, pozwoliły na stworzenie własnego atelier, które obecnie mieści się w sercu Paryża.
Jego twórczości nie sposób kategoryzować, bo obejmuje szereg przeróżnych projektów i skrajnych metod ocierających się z jednej strony o klasyczne rzemieślnictwo, z drugiej inspirowanych nowoczesną technologią.
Dan Yeffet projektuje przedmioty o niezwykłej elegancji i czystym pięknie. Jego szklane lampy i inne dekoracje są obiektem pożądania, co czyni je tak wyjątkowymi. Wszystkie prace odzwierciedlają tożsamość samego autora, a każde dzieło ma w sobie pierwiastek jego pasji.

Prawdziwy artysta nie zna granic, nie boi się stawiania pewnych kroków na niepewnym gruncie, dlatego ja w swojej pracy pragnę być odkrywcą i poszukiwaczem przygód.– Dan Yeffet

Prace designera udoskonalają kolekcje najznamienitszych muzeów na całym świecie, m.in.: New Design Museum w Chicago, londyńskie V&A, Modam Museum w Luksemburgu, FNAC Foundation w Paryżu, czy Shanghai Museum of Glass.

Dan Yeffet Design Studio

 

 

Galeria

ZOBACZ REALIZACJE