Naturalne dywanyNaturalne dywany

Moho Design

Moho Design to firma promująca nowoczesne podejście do polskiej tradycji ludowej, czyli etnodizajn na wysokim poziomie.

„Design jest duszą naszej firmy. Jest początkiem procesu tworzenia każdego produktu a projektanci nie są ograniczeni sztywnymi wytycznymi. Design jest także najważniejszym elementem strategii Moho Design. Używając zintegrowanego podejścia do designu, Moho nie musi konkurować głównie ceną. Interesująca technologia, najwyższa jakość i unikatowość stanowią o wartości naszych produktów.”- Magda Lubinska, właścicielka i założycielka Moho Design

Moho Design jest pierwszą firmą z Polski, która w uznaniu za najlepszej jakości design, otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot, przyznawaną w centrum współczesnego wzornictwa- the Red Dot Museum w Essen.

Red Dot Design Awards to jeden z najważniejszych międzynarodowych konkursów wzornictwa przemysłowego na świecie. Renomowani eksperci, co roku przyznają nagrodę najbardziej ambitnym projektom, które stają się symbolami wzornictwa najlepszej jakości.

Otrzymując Red Dot Design Award, Moho Design znalazło się wśród tak znakomitych firm jak m.in.: Apple, Siemens, Bosh, Ferrari.

Produktem, który podbił świat był dywan _mohohej!DIA, inspirowany wzorami ludowych wycinanek. Obecnie znalazł swoje miejsce w stałych ekspozycjach Muzeum Narodowego w Warszawie. W 2005 roku wygrał konkurs „Śląska Rzecz”, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Produkt. Rok później otrzymał nagrodę tytułem „The Best Textile”, nadawaną przez światowej sławy magazyn Wallpaper. W tym samym roku, polski magazyn „2+3D” okrzyknął go jednym z dwudziestu najlepszych polskich projektów ostatnich 5 lat.

Produkcja dywanu polega na wykorzystaniu długich, sprężystych włókien czystej wełny, pochodzącej z dalekich wysp Nowej Zelandii. Tradycyjna polska metoda tkania została przywrócona do łask, by mocne sukna i grubą, wełnianą przędzę można było zespolić w jeden materiał. Technologia produkcji dywanów sukiennych jest objęta ochroną patentową.

Artykuły powiązane z marką Moho Design

 

Stylowy salon o małym metrażu Dominika Rostocka - dywan w salonie
Polscy projektanci o odwadze. Warsaw Home 2017

 

Produkty marki Moho Design

 

Moho, dywan wełniany
dywan Moho Dia