Oskar Zięta projektant i designer

Oskar Zięta

Oskar Zięta – jeden z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych polskich architektów i projektantów,założyciel studia projektowo-inżynieryjnego Zieta Prozessdesign – interdyscyplinarnego zespołu, do którego należą architekci, projektanci, inżynierowie, technolodzy. W celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań studio współpracuje również z psychologami, biologami, naukowcami i wieloma specjalistami z innych dziedzin.

Oskar Zięta oraz jego zespół wykorzystują technologie FiDU oraz 3+, które służą stabilizacji blachy różnorodnych metali. Powyższe procesy ujawniają prawdziwe oblicze materiału, natomiast każdy produkt otrzymuje unikatową, bioniczną formę. Celem studia nie jest jedynie dążenie do projektowania wspaniałych form, ale również tworzenie rozwiązań generujących nieskończenie wiele możliwości rozwoju oraz zastosowań. Te inspirujące procesy prowadzą do osiągnięcia niebywałych rezultatów. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie kompletnej synergii designu i technologii.

Oskar Zięta oraz członkowie jego pracowni zostali nagrodzeni wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in.: Designpreis der Bundesrepublik Deutschland Award, Red Dot oraz Audi Mentor Preis, nominacja do Schweizer Design Preis. Oskar Zięta i Zieta Prozessdesign mają na swoim koncie współpracę z takimi firmami, jak: : Audi, Architonic, Ballantine’s, Pirelli, Victoria & Albert Museum. Stołek PLOPP należy do stałej ekspozycji monachijskiej Pinakoteki i Centrum Pompidou w Paryżu, znajduje się w kolekcji dwunastu krzeseł, które zmieniają oblicze współczesnego projektowania.

 

 

 

Artykuły powiązane z Oskarem Ziętą