Nowoczesne biokominki - PlanikaNowoczesne biokominki - Planika

Planika

Planika obrała sobie za zadanie tworzenie prawdziwego ognia bez dymu. Kominki zaprojektowane przez nieprzeciętnych twórców Planika Fires stają się głównymi ozdobami ekskluzywnych wnętrz. Cały proces projektowy odbywa się w siedzibie głównej Planika Studio. Współczesny tryb życia stanowi główny motyw kreowanych wzorów, dzięki któremu sukces produktów Planika jest niepodważalny.

„Podstawą każdego modelu jest nie tylko design lecz również znajomość technologii oraz wciąż zdobywane doświadczenie. Przykładając wiele uwagi do każdego szczegółu, starannie wybierając materiały najwyższej jakości na każdym etapie tworzenia nowego modelu, udało nam się stworzyć produkt zgodny z założeniami zrównoważonego rozwoju.”

Marka Planika jest otwarta na nowości. Inspiracje czerpie z całego świata. Zabiegana współczesność pełna jest twórczych impulsów, dzięki którym rozwijają się młode talenty, jak np. Maciej Kluś czy Joanna Leciejewska. Firma Planika stara się nie ograniczać, dlatego rozwój jest dla niej istotnym procesem, poszukiwaniem nowych perspektyw i pomysłów.

„Podczas rozwoju zwracamy szczególną uwagę na indywidualizm oraz osobisty styl projektanta. Świadomi roli różnorodności tworzymy kolekcje z różnorodnymi projektantami. Współpracowaliśmy już z Christophem Pillet i Arikiem Levy.”

Współczesny styl życia wymaga produktów, które dzięki designowi mają charakter, a z drugiej strony są bezpieczne i łatwe w użyciu. To właśnie tknęło Alfreda Weilandta i Jarosłąwa Dąbrowskiego do założenia Planiki.

Nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych produktów dają bio kominki. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, urządzenie to jest znacznie wydajniejsze i bardziej ekologiczne niż tradycyjne odpowiedniki. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest jego mobilność. Biokominek nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, co sprawia, że może być zainstalowany w dowolnym miejscu – na półce, wewnątrz wnęki w ścianie czy nawet w klasycznej obudowie kominkowej.

Artykuły powiązane z marką Planika

 

Otwarty kominek w salonie i jadalni porady i inspiracje
Wystrój restauracji
Nowoczesne biokominki Planika
ZOBACZ REALIZACJE