facebook view
Rheinzink logo producent blach elewcji zewnętrznej

Rheinzink

RHEINZINK – firma założona w 1966. r., obecna w 30 krajach, na pięciu kontynentach. Od ponad 40 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej klasy cynku architektonicznego uszlachetnianego tytanem. Materiały RHEINZINK znajdują szerokie zastosowanie: w dekarstwie, jako główny komponent systemów elewacyjnych i rynnowych, a także jako tworzywo do wnętrz i wyrobu obiektów ozdobnych.
Tytan-cynk należy do materiałów o najwyższej wiarygodności – w Europie był używany w takim charakterze już od początków XIX w. Jego potencjalna żywotność śmiało przekracza cały wiek. Firma Rheinzink oferuje materiały, które w miarę upływu lat i kontaktu z naturalnymi warunkami atmosferycznymi, przydają elementom architektonicznym nobliwej patyny – dosłownie i w przenośni.
Cynk jest przyjazny środowisku, w 100% nadaje się do recyklingu i to wielokrotnego. Obecnie aż trzecia część produktów Rheinzink składa się z surowca poddanego ponownej obróbce. Materiały Rheinzink chce się rozważać na bieżące i przyszłe projekty, ponieważ spełniają ostre wymogi norm odnoszących się do zastosowań architektonicznych. To właśnie Rheinzink opracował metodę odwzorowania naturalnego procesu patynowania, dzięki czemu oferuje Państwu już wstępnie patynowany materiał. To odporna na korozję, trwała i praktycznie bezobsługowa powłoka z Serii Patina. Seria Protect Line, z powłoką transparentną, zapewnia ekstremalną ochronę powierzchni i znacznie wydłuża zachowanie pierwotnego wyglądu materiału. Odpowiednia do stosowania we wszystkich strefach klimatycznych. W palecie Color Line znajdziemy interesujące odcienie tytan-cynku, które są w stanie podbić walory każdego projektu. Z kolei Linia Rheinzink Interieur dedykowana jest wyłącznie projektowaniu wnętrz i detali.
Architekci stosują RHEINZINK by nadać swoim projektom właściwy wraz i prezencję. Jego zalety uznali najznamienitsi architekci świata – min. Frank O. Gehry, Daniel Libeskind, Zaha Hadid i wielu innych. Atutem materiałów RHEINZINK jest szeroki wachlarz zastosowań, jaki oferują wpisując się doskonale w bryły awangardowe i w styl klasyczny. Pokryte nimi dachy, lukarny, czy fasady zyskują nieprzemijającą elegancję i jakość

Artykuły powiązane z marką Rheinzink

Jesteś marką - HomeSquare