Inteligentny dom - Schüco

Schüco

Schüco – inteligentny dom

Firma Schüco International KG to lider w tworzeniu zrównoważonych powłok budynków. We współpracy ze światową siecią partnerów, architektów, projektantów oraz inwestorów kieruje swoją uwagę na szczególną potrzebę człowieka- jego jedność z pierwotną naturą i inteligentną technologią.

„W życiu dokonujemy wielu wyborów. Zwykle pomaga nam intuicja, czasem racjonalna myśl, często słuchamy głosu serca- ale to właśnie ich kompilacja pozwala podejmować najtrafniejsze decyzje, koncentrujące się wokół naszego domowego zacisza.”- Firma Schüco

Bogate wzornictwo, najwyższy komfort, niepodważalne bezpieczeństwo oraz ochrona konwencjonalnych źródeł energii składają się na markę firmy. Mając na uwadze szeroko rozumiana ekologię, postarano się, aby wysoka efektywność energetyczna wpływała na redukcję emisji CO2. Firma Schüco, a także jej filie- metalowa i PVC-U zatroszczyły się, aby szeroka gama produktów, zaopatrująca nowe oraz modernizowane budynki, spełniała indywidualne wymagania klientów z całego globu.

Potęga Schüco mieści się w liczbach, ponieważ jej doskonałość buduje 4 800 pracowników i 12 000 firm partnerskich. Działalność firmy objęła 78 krajów, a roczny obrót w 2013 roku oszacowano na 1,5 miliarda Euro.

Prestiż firmy polega na bogatej ofercie, która prezentuje dojrzałe technologicznie systemy okienne, innowacyjne drzwi, wysokiej jakości balustrady, a także nowatorskie rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, automatyki, obróbki powierzchniowej oraz wypełnienia.

Rozwiązania Schüco International KG stały się autorytetem dla światowej klasy architektów i zostały zaadaptowane do ich wybitnych projektów.

Na fali nowych technologii

Na brzegu rzeki Elby w Magdeburgu powstał budynek, który swój niezwykły charakter zawdzięcza inspiracji architekta budownictwem okrętowym. Obiekt, który do złudzenia przypomina luksusowy jacht, został zrealizowany z zastosowaniem najnowszych technologii fasadowych i okiennych marki Schüco.

Architektura płynnych podziałów

Stworzenie domu, który daje mieszkańcom poczucie bliskości z naturą przez cały rok wymaga zastosowania wielkowymiarowych przeszkleń i nieograniczonego dostępu do naturalnego światła. Jak jednak pogodzić te kwestie z wymogami energooszczędności? Z tym zadaniem zmierzył się architekt domu jednorodzinnego w Coburgu, który połączył niebanalną bryłę z ogrodem zimowym zrealizowanym w energooszczędnych technologiach firmy Schüco.

 

Artykuły powiązane z marką Schüco International Polska

 

Elewacja z drewna
Nowoczesne elewacje
Nowe wcielenie tradycyjnego domu
Oryginalny projekt - Inteligentny dom
Nowczesny jacht - Steve Jobs

 

ZOBACZ REALIZACJE