Designer Tomek RygalikDesigner Tomek Rygalik Logo

Tomek Rygalik

Tomek Rygalik, jeden z najbardziej utalentowanych polskich projektantów. Urodził się w Łodzi w 1976 roku. Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej przez dwa lata, a następnie ukończył studia Industrial Design na Pratt Institute w Nowym Jorku (1999 BA / z wyróżnieniem). Po studiach pracował w kilku firmach projektowych w Nowym Jorku i okolicy – doradztwo dla klientów w tym Kodak, Polarioid, MTV, PERKINELMER, Dentsply, Unilever, Dupont itp. W 2003 roku Tomek Rygalik rozpoczął studia w londyńskim Royal College of Art – dwa lata później zdobył tytuł Master of Design (MA). Po ukończeniu RCA, wstąpił do ich zespołu jako researcher i założył własną pracownię projektową w Londynie oraz Łodzi. Od 2008 roku wykłada na Akademii Sztuk Pięknych (platforma PG13 ), a od 2009 roku z siedzibą w Warszawie. W latach 2010-2012 Tomek Rygalik był dyrektorem artystycznym Comforty – wiodącej polskiej marki meblowej.

Obecnie razem z żoną prowadzi warszawską pracownię projektową – Studio Rygalik. Tworzy przede wszystkim projekty mebli i współpracuje z takimi firmami, jak: włoskie Moroso, fiński Artek czy polski Iker. W jego portfolio znajdują się również projekty lamp, sprzętu grającego, mikroskopów oraz naczyń. Tomek Rygalik zajmuje się również tworzeniem instalacji przestrzennych.

Jest laureatem wielu prestiżowych nagród z dziedziny wzornictwa, m.in.: Rosenthal Design Award, BSI Enviromental Design Award, British Council Design Selection, Bombay Sapphire Martini Glass Competition 2006 (zwycięzca światowego finału), Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jego projekty wielokrotnie pojawiały się na wystawach w krajach Europy, Ameryki Północnej oraz Azji. Wiele z nich znajduje się w ekspozycji Muzeum Narodowego w Warszawie.

 

Artykuły powiązane z Tomkiem Rygalikiem

 

Tomek Rygalik, Eurorma Bydgoszcz, 23 10 2015.

Projekty autorstwa Tomka Rygalika