Forum Dobrego Designu

Forum Dobrego Designu

W środę, 10 grudnia odbyła się w Warszawie największa impreza skupiająca architektów, designerów, projektantów wnętrz i wyposażenia. Nie mogło nas tam zabraknąć.

II Forum Dobrego Designu 2
[od lewej]: Oskar Zięta, Zuzanna Skalska, Piotr Wełniak, Dorota Warych, Dominika Rostocka, Natalia Nguyen, Mikołaj Wierszyłłowski oraz Maja Ganszyniec, fot. HomeSquare

Magazyn wnętrzarski Dobrze Mieszkaj wraz z portalem dobrzemieszkaj.pl zorganizowali II edycję Forum Dobrego Designu  w Centrum Konferencyjnym Muranów, w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Imprezę odwiedziło ponad 700 gości, którzy mogli uczestniczyć w 5 panelach tematycznych i 4 prezentacjach z cyklu Case Study. Całodniowa impreza była też znakomitą okazją do rozmów kuluarowych, nawiązywania kontaktów, wymiany doświadczeń na temat pracy projektanta i architekta. Podczas Forum wręczono również nagrody w konkursie Dobry Design 2015. Ten prestiżowy tytuł jest niebywałym wyróżnieniem za najlepsze produkty z zakresu wyposażenia wnętrz w 12 kategoriach. Zwycięzców wyłoniło jury złożone ze 130 projektantów.

Forum Dobrego Designu
Forum Dobrego Designu 2014, fot. HomeSquare

II Forum Dobrego Designu
debata pod hasłem: Design XXI wieku, fot. HomeSquare

Forum Dobrego Designu 2014

W trakcie Forum Dobrego Designu wszyscy uczestnicy brali udział w dyskusjach panelowych, w których swój głos zabrali cenieni przedstawiciele polskiego designu i architektury, jak na przykład Oskar Zięta, Tomasz Augustyniak czy Zuzanna Skalska. Poruszono tematy wpływu tradycji i nowych technologii na współczesne projekty. Poznaliśmy trendy, które będą obowiązywać we wzornictwie w najbliższych latach. Dowiedzieliśmy się również, jaką rolę będzie spełniać kuchnia w przyszłości, a także poznaliśmy podpowiedzi ciekawych rozwiązań do tworzenia nowoczesnych biur. Dyskusje o designie potwierdziły, że po wieloletnim wzorowaniu się inspiracjami z zachodu coraz częściej w naszych wyborach powracamy do korzeni (moomoo design). W dobie zalewu świata chińszczyzną tęsknimy za dobrze wykonanym przedmiotem, który będzie przekazywany pokoleniom. Doceniamy rzemiosło i rzemieślników.

II Forum Dobrego Designu
Forum Dobrego Designu 2014, fot. HomeSquare

Podsumowując spotkanie, cieszy nas fakt, że coraz częściej zaczynamy być świadomi swojej kultury. Przekłada się to w widoczny sposób na nasze życiowe wybory.  Chętniej podkreślamy naszą indywidualność i polskość, jesteśmy na etapie budowania i kreowania własnej tożsamości.
Tomek Rygalik określił polski styl w designie mianem „zaradności”. W dużym stopniu bowiem o wyborach Polaków niestety decyduje jeszcze ekonomia, a nie komfort pracy i design. Powoli jednak się to zmienia i to w naprawdę doskonałym stylu.

Dodaj komentarz