łazienka

Łazienka to podobno „podszewka pokoju, spodnia strona życia”. Nieważne, czy to mała łazienka z prysznicem, czy pokaźne domowe spa. O tym, że woda czyni cuda, wiedzieli już nawet starożytni, projektując swe łaźnie. Grecy wznosili pałace, w których celebrowali rytuały kąpieli, Rzymianie sprowadzali aromatyczne pomady, żeby osiągnąć pełnię relaksu.

Współcześnie nowoczesna łazienka spełnia nie tylko funkcję higieniczną. Jest też naszym domowym spa (sanus per aquam = zdrowy przez wodę), które pomaga zmyć cywilizacyjny stres. Projektując łazienkę, należy wziąć pod uwagę obie te funkcje. Trzeba też uwzględnić częste, ekstremalne wahania wilgotności powietrza w tym miejscu.

Prawie każdy z nas doświadczył kiedyś rozczarowania wywołanego rozdźwiękiem między pierwotną wizją, a efektem uzyskanym po remoncie domowej łazienki systemem gospodarczym. Klasyczna łazienka czy awangardowy salon kąpielowy? Pomieszczenie utrzymane w kolorach bieli czy szarości? Tutaj potrzeba fachowej wiedzy o materiałach, a także doświadczenia w wykonawstwie, dlatego lepiej zdać się na profesjonalistów, odpowiedzialnych za aranżacje z prawdziwego zdarzenia.

Modna łazienka to podstawa. Ostatnio panuje ,,bum” na aranżowanie jej w centrum salonu albo bardziej intymnie- w sypialni. Popularne są więc projekty wykorzystujące stylizowane urządzenia sanitarne, klasyczne szezlongi oraz najwyżej jakości materiały. Łazienka w kamieniu? Czemu nie! Popularności nie traci granit i oczywiście nieśmiertelny marmur, który oblewa już nie tylko podłogi, ale również całe powierzchnie ścian.

Ekologiczna wersja uznaje jedynie drewno, dlatego eksperci polecają drewno tekowe, takie jakie spotkać można na pokładzie ekskluzywnego jachtu. Bestsellerem stała się ostatnio betonowa łazienka, spotykana najczęściej we wnętrzach minimalistycznych oraz industrialnych. A kiedy znudzi nam się już szarość… jej stonowana barwa będzie doskonałą bazą pod energetyczną paletę kolorów.

„Diabeł tkwi w szczegółach”, dlatego warto bliżej przyjrzeć się dodatkom. Biała łazienka daje szerokie pole do popisu. Pasują do niej wszystkie kolory tęczy. Ciemna powinna być natomiast rozjaśniona akcesoriami w bardzo jasnych odcieniach. Wszystkie mydła i inne wonne kompozycje powinny znajdować się w specjalnych dozownikach, najlepiej odpowiadających stylistycznie innym elementom wyposażenia łazienek.

Jeśli mamy do dyspozycji parę metrów kwadratowych przestrzeni, „strzałem w dziesiątkę” będzie domowa sauna. Ekskluzywna łazienka z takim wyposażeniem zadowoli nie tylko zmysły, ale przede wszystkim zachwyci gusta estetyczne naszych gości. Mała łazienka w bloku też posiada mnóstwo możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak łazienka jasna, która zyskuje optycznie na metrażu. Nie mamy pojęcia jak wykorzystać skosy? Pomieszczenie zlokalizowane na poddaszu może stać się prawdziwą oazą relaksu. Zapoznaj się z rozwiązaniami prezentowanymi przez HomeSquare i czerp inspiracje, aby stworzyć łazienkę, z której korzysta się z czystą przyjemnością!

Czytaj artykuły związane z łazienką:


Umywalki w nowoczesnym stylu wpuszczane w blat Lux
Złoto w łazience
Urządź łazienkę w stylu wabi-sabi Tubądzin Interval
Dekoracyjna mozaika w łazience
Stylowe meble łazienkowe Nowoczesna konsola łazienkowa
Dekory do łazienki Unit Plus Patchwork
Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą
Umywalki z marmuru Nabhi 2 Kreoo
Nowoczesne płytki do łazienki
Inspiracje łazienka płytki strukturalne
niebieska łazienka w kamieniu
Stylowy pokój kąpielowy w stylu skandynawskim
Wanna na poddaszu w łazience w szarościach
Aranżacja łazienki w ciepłych barwach
Luksusowe pokoje kąpielowe
Pokój kąpielowy - prysznic w łazience - Katarzyna Kraszewka
Biała łazienka w prowansalskim stylu - pomysł na małą łazienkę
Stylowe mieszkanie w kamienicy
Sufit napinany w salonie
Nowoczesne prysznice w pięknym wydaniu
Oryginalne umywalki łazienkowe
Wyjątkowe męskie wnętrza
Nowoczesna wanna w nietypowej stylizacji
Stylowe dodatki łazienkowe
Drewniana podłoga w łazience
Nowoczesna łazienka w soczystych barwach nspiracje wnętrz
Sześciokątne płytki w łazienkach nowoczesna glazura łazienkowa
Wolnostojąca wanna w małej łazience styl minimalistyczny
Obudowana pralka w łazience pomysły i inspiracje
Biała łazienka w nowoczesnym wydaniu
Łazienka nowoczesna połączona z sypialnią romantyczna
Stylowa łazienka styl minimalistyczny nastrojowa łazienka
Aranżacja łazienki w mozaice pomysły na wystrój wnętrz
łazienka bez kafli pomysły i inspiracje
Eklskuzywne krany Krany drukowane w technologi 3D American Standard
Pokój kąpielowy
Kolory w mieszkaniu
Łazienka z toaletką
Stylowe łazienka
Nowoczesna łazienka w stylu włoskim
Minimalistyczne łazienki
Łazienki w bieli - Villeroy & Boch
Nowoczesny brodzik
Innowacyjna łazienka – styl nowoczesny
baseny SPA w ogrodzie
Innowacyjne oświetlenie w łazience

Zobacz produkty do łazienki: