gogle VR

Gogle VR – glejt do cyberprzestrzeni

Gogle VR to przepustka do cybernetycznej rzeczywistości, klucz otwierający drzwi wyobraźni, gadżet, który w najbliższym czasie może wywrócić do góry nogami technologiczny mainstream i zmienić pojęcie branży audio video o dobre 180 stopni.

W latach 90. swoją świetność przeżywały wirtualne hełmy, później przyszedł czas na wymiar 3D, fotele ruszające się w rytm filmowej akcji, a obecnie superhot jest multiroom obsługiwany smartfonem i room alive – interaktywny pokój gracza.

Firma Oculus VR (aktualnie we władaniu Facebook’a) osiągnęła wyższy szczebel technologii i proponuje okulary, dzięki którym wirtualna rzeczywistość jest w zasięgu ręki… dosłownie.

gogle vrŹródło: www.notrecinema.com/communaute/v1_detail_film.php3?lefilm=22754

System multiroom w salonieŹródło: HD Cinema
Przejdź do projektu

Gogle VRŹródło: www.youtube.com/watch?v=LY7Bgh2Zi2U

gogle VRŹródło: www.culturacuantica.com.ar/oculus-rift-gafas-de-realidad-virtual

Z serii młody, zdolny

Gogle VR Oculus Rift zaprojektował dwudziestodwuletni student- Palmer Luckey- konstruktor samouk, doceniony przez współzałożyciela firmy id Software i programistę bestsellerowego Doom’a i Quake’a- Johna Carmack’a. Wzorując się na kultowych goglach z lat 80., stworzył pozbawiony wad poprzedników, własny model okularów.

gogle vrŹródło: www.fiatphysica.com/outreach/physics-games

Oczy wokół głowy – rzeczywistość pod kontrolą

Działanie gadżetu opiera się na dość prostych algorytmach. Cyberokulary posiadają dwa wyświetlacze, które odbierają projekcje nadsyłane z komputera. Tutaj też zamontowany jest układ orientacji przestrzennej. Gogle VR działają na podobnej zasadzie jak funkcja Google Street View, serwująca panoramiczne widoki z poziomu ulicy. Jednak nie trzeba wklepywać kombinacji klawiszy, żeby obejrzeć się za siebie albo zawiązać sznurowadło, wystarczy obrócić głowę lub przykucnąć. Do tego efekt „being there” jest tak rzeczywisty, że podczas przejażdżki wirtualną kolejką górską stan nieważkości można poczuć na własnej skórze.

gogle vrŹródło: www.smartweek.it/i-10-prodotti-tech-che-tutti-aspettano-forse-nel-2015

gogle vrŹródło: www.1mobile.tw/paul-mccartney-2196541.html

gogle vrŹródło: digitalpulse.com.au/seeing-believing-virtual-reality-really-game-changer

Gogle VR – Oculus Rift – odliczanie do premiery

Na przetestowanie kontrolera wyobraźni przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Premiera planowana jest na połowę 2015 roku.
Reflektujący mogą już zaplanować swoje fundusze. Podobno cena sprzętu zamknie się w 400 dolarach, będzie jednak uzależniona od ilości udogodnień wprowadzonych do modelu.

Dodaj komentarz