International Design Festival DMY 2015 w Berlinie. Design w pigułce, na który czekamy

Design Festival DMY 2015 w Berlinie, najbardziej emocjonujący event na skalę światową, nadciąga wielkimi susami. Czerwiec rozpoczyna się pod znakiem wielkiego designu. W dniach 11-14 gigantyczna przestrzeń dawnej ciepłowni przy Köpenicker Straße na kilka dni zamieni się w galerię ambitnych dokonań kreatorów współczesnej sztuki wzornictwa.

International Design Festival DMY 2015

International Design Festival DMY 2015

Kierunek Berlin

Stolica Niemiec znana jest jako metropolia kreatywności, która nigdy nie zasypia. Każdy miesiąc obfituje w cykliczne wydarzenia łączące kulturę, sztukę i rozrywkę. Oprócz międzynarodowego festiwalu filmowego Berlinale, International Design Festival DMY to kolejna gala, która nie obchodzi się bez echa.
Berlińskie święto designu odbywa się nieprzerwanie od 13 lat. Każdego roku 700 wystawców z 30 krajów świata ma okazję zapoznać gości z owocami swojej twórczości, a liczbę odwiedzających berliński International Design Festival DMY liczy się w tysiącach.

International Design Festival DMY 2015

International Design Festival DMY 2015

Niezależni artyści rzemiosła oraz kreatywni twórcy designu prezentują swój bagaż osiągnięć, który startuje w odpowiednich kategoriach konkursowych. International Design Festival DMY integruje działalność znanych projektantów, jak i designerów młodego pokolenia.

Coroczną imprezę wspiera pokaźny repertuar wydarzeń towarzyszących. Oprócz delektowania się perełkami designu, można wziąć udział w sympozjach, wykładach, warsztatach i spotkaniach z profesjonalistami w dziedzinie rzemiosła wielkiego formatu.
International Design Festival DMY nie jest jedynie powierzchnią wystawową, ale również platformą wymiany idei oraz opinii na temat aktualnej kondycji globalnego wzornictwa.

International Design Festival DMY 2015

Wehikuł czasu

Mottem promującym 13 edycję International Design Festival DMY jest hasło: „Powrót do przyszłości”. Nie zabraknie więc odważnych eksperymentów, futurystycznego kontekstu i wizjonerskich pomysłów. Nowe moduły wystawowe, nowe treści i nowe pomysły obiecują uczynić tegoroczny festiwal jeszcze bardziej ekscytującym.

International Design Festival DMY 2015

International Design Festival DMY 2015

International Design Festival DMY 2015

International Design Festival DMY 2015

Po raz pierwszy International Design Festival DMY oraz fundacja IKEA zjednoczyli swoje siły, aby stworzyć przestrzeń wystawową dla 25 uczestników konkursu New Talent. Dyrektor generalny firmy IKEA, Peter Takacs podkreśla ważność promowania debiutantów wzornictwa: „Jeśli dziś wesprzemy młode talenty, w przyszłości zobaczymy dobry, wartościowy design.”

Na szczęśliwej liście znalazł się również projekt Grizzly Bear, autorstwa Polki- Ani Kanickiej. Niedźwiedź na biegunach powstał z inspiracji najsilniejszym przedstawicielem zwierzęcej menażerii naszego globu. Jego zadaniem jest przenieść „jeźdźca” w beztroskie czasy dzieciństwa.

International Design Festival DMY 2015Grizzly Bear
Ania Kanicka
dmy2015.com

International Design Festival DMY – Green Product Award 2015

Green Product Award to nagroda przyznawana na rzecz zrównoważonych produktów i usług. Udział w tej kategorii konkursowej biorą: projektanci wzornictwa przemysłowego i produktowego, producenci, biura projektowe, instytuty badawcze, uczelnie oraz studenci. Konkurs stwarza uczestnikom okazję do zorganizowania „burzy mózgów”, nawiązania wzajemnej współpracy i skorzystania z szerokiej gamy platform medialnych, mających na celu podnoszenie świadomości produktów danej marki.

International Design Festival DMY 2015dmy2015.com

Do grona tegorocznych laureatów należy kolekcja polskich lamp Firelamps, stworzonych we współpracy Aleksandry Jakuć z firmą Supon Białystok, zajmującą się m.in. produkcją sprzętu pożarniczego.
Firma poszukiwała kogoś, kto spojrzy na ich asortyment z zupełnie innej perspektywy. Dzięki projektantce hydrant strażacki dostał drugie życie i zmienił swoje dotychczasowe przeznaczenie, aspirując do rangi dzieła wzorniczej sztuki. Kreatywność to jednak nasza cecha narodowa!

International Design Festival DMY 2015Firelamps
Aleksandra Jakuć we współpracy z firmą Supon Białystok
dmy2015.com

Dodaj komentarz