Domowe gadżety

Jakie domowe gadżety pomogą ulepszyć Twoje cztery kąty?

Domowe gadżety – insygnia każdego obywatela HD. Cyfrowy design i całe zaplecze high-tech już od dłuższego czasu trzymają w karbach dolce vita „współczesnych nomadów”.
Steve Jobs zapowiedział, że zanim nasze umysły będziemy mogli uploadować do komputerów, minie jeszcze sporo czasu. Jednak śledząc technologiczny rollercoaster, szkoda sensu domniemywać, co przyniesie nam jutro. Bo zanim zdążymy pomyśleć, okazuje się, że geekowskie perpetuum mobiles już dawno nasze myśli zwerbalizowały!

Domowe gadżetyŹródło: www.kingdomproperty.com/blog/how-smart-should-your-home-be

Domowe gadżety – doskonałość udoskonalona

Domowe gadżety były, są i będą częścią codziennego życia. Parę dekad temu każda niewiasta PRL-u, ubóstwiająca fryz a’la Farrah Fawcett, za suszarkę Farel oddałaby cały posag. Na straży porządku stała mobilna „Kasia”, która kurz i wszelkie paprochy „wymiatała” konkretnie. A jak „Frania” zakręciła wirnikiem, to oko cyklonu spierało brud na „kwaśne jabłko”.

Technologia idzie do przodu, a razem z nią domowe gadżety, które możemy wykorzystać, aby unowocześnić nasze cztery kąty. Na potęgę rośnie masa produktów, które są nie tylko inteligentne, ale również „miłe dla oka”.
Postęp robi co może, żeby zaspokoić łaknienie odbiorców z astronomicznym zapotrzebowaniem na technologiczne flow. Standardowe domowe gadżety wchodzą na wyższy stopień innowacji, żeby hasło „make life easier” stało się autentyczną rzeczywistością.

Amba fatima!

Transparentny telewizor, zaprojektowany przez Michael’a Friebe. Jest to wspaniały przykład technologi, łączącej konwencjonalne LCD z najnowszą technologią wyświetlania TOLET. Umożliwia ona tworzenie wysokiej jakości ruchomych obrazów o wyrazistej kolorystyce i doskonałym kontraście.W przypadku tego telewizora hasło „krystaliczna jakość obrazu” interpretujemy dosłownie.

Domowe gadżetyŹródło: mydailyalerts.com/cool-futuristic-gadget-designs-ideas-youll-love

Kto rano wstaje… ten widocznie musi

Problem ze wstawaniem to poranny rytuał dnia powszedniego. Przeważnie gadżety domowe, typu tradycyjny budzik mechaniczny, dostają lewego sierpowego i pobudka kończy się na kolejnej drzemce.
IQ Alarm Clock to innowacyjny budzik, który ma na to świetne rozwiązanie. Zgodzi się na drzemkę, ale pod pewnymi warunkami. IQ Alarm Clock zadaje pytania z różnych dziedzin wiedzy- jeśli odpowiesz, a szanse są raczej wątpliwe, zyskujesz dodatkowe 5 minut snu, jeśli nie, zegar stawia Cię na „równe nogi”. „Fakt, że budzik nie zadzwonił, zmienił już wiele ludzkich istnień”- pisała Agata Christie- lepiej nie kusić losu.

Gadżety domoweŹródło: www.yankodesign.com/2011/02/23/morning-brain-gym/
www.techfresh.net/iq-alarm-clock-by-oliver-sha/

Gadżety do domu
Źródło: www.ycen.com.cn/aishangyc/aishangwan/201503/t20150323_295959.html

Jasno oświecony

„Sterczy w ścianie taki pstryczek, mały pstryczek-elektryczek”, gorzej jeśli takich pstryczków jest kilka i z żadnej wyliczanki nie wynika, który steruje kuchenną lampą. Taewon Hwang, na podstawie własnej autopsji, zaprojektował Floor Plan Light Switch. Innowacyjny włącznik światła w formie interaktywnej mapy z naniesionym układem pomieszczeń domu umożliwia wybór przestrzeni, którą w danej chwili chcemy oświetlić. Display jest podświetlany, dlatego nie będzie trzeba go szukać po omacku.

Domowe gadżetyŹródło: www.yankodesign.com/2011/03/02/know-your-switches

Dodaj komentarz