Inspiracje wielkanocne

Ozdoby wielkanocne BBHome – święta w Wersalu

Ozdoby wielkanocne mają piękną oprawę i równie piękną tradycję. Pierwsze pisanki przywędrowały z Persji ponad cztery tysiące lat temu i od tego czasu niepozorne jajo awansowało do rangi sztuki wysokiej. Złote pojawiło się na baśniowych ilustracjach, Salvador Dali z wielką chęcią portretował takie w surrealistycznej skorupce, a Peter Carl Fabergé przy pomocy jaj z niespodzianką osiągnął zenit jubilerskiego kunsztu. Nie ma się co szczypać… jajko razem z kędzierzawym barankiem i „suszącym zęby” szaraczkiem zmontowało niepodrabialną menażerię wielkanocną.

Ozdoby wielkanocneOzdoby wielkanocne BBHome – EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Dekoracje wielkanocneOzdoby wielkanocne BBHome – EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Inspiracje wielkanocneOzdoby wielkanocne BBHome – EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Oko na barocco

W sezonie zimowym brylowały bombki oprószone złotem i półnagie cherubiny przepasane wypieszczonymi szarfami. O tym, że „przepyszny” barok nie powiedział jeszcze ostatniego słowa wyraźnie przekonuje wiosenna kolekcja BBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE.
Posłańcem, który przepowiedział, że bizantyjski przepych zdubluje sukces sprzed kilku wieków był Karl Lagerfeld. Krynoliny, tafty i żakardy lansowały kolekcję Chanel Cruise 2013/2014, opływającą w fantazyjne luksusy epoki przepychu i wielkich kontrastów.

Inspiracje wielkanocneBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE
Świecznik Maria Antonina

Dekoracje na świętaBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE
Świeca Medallion Egg Pink

Inspiracje na świętaBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE
Sheep Blue – ciastko baranek; Świeca Medallion Egg Gold

„Cud, miód, malina” – Maria Antonina

XVIII wiek. Na wersalski dwór trafia Maria z „tych” Habsburgów i szybko odprawia z kwitkiem dekadentyzm francuskiej arystokracji. Młoda delfina „nie zaciąga pasa”, woli raczej w drugą stronę. Pławi się w zbytku, nosi według zagranicznej mody, ciastka popija szampanem. Poddani głodują, a jej stół ugina się pod balastem lukrowanych delicji.
Frywolna „pastereczka” Francji stylizuje Wersal na wielką muffinę, serwując swoim gościom feerię pasteli i hedonizm w najczystszej postaci.
Chociaż finał rządów królowej uciech nie skończył się happy endem, Maria Antonina „postawiła na głowie” epokę baroku, uwolniła całą Europę od sztywnej, pałacowej etykiety i osłodziła jałowy życiorys francuskich notabli.

Kolekcja wielkanocna„Maria Antonina”, reż. Sofia Coppola
Źródło: www.facebook.com/orchestravinilecuto

Dekoracje wielkanocne„Maria Antonina”, reż. Sofia Coppola
Źródło: www.moviezine.se/nyheter/topp-10-cannes-festivalens-mest-hatade-filmer

Inspiracje wielkanocneŹródło: www.pinterest.com/stephielynn/designer-de-lic-ious

„I take u to the candy shop!”

Ozdoby wielkanocne EASTER COLLECTION od BBHome zakochały się w fantazyjnym stylu Marii Antoniny i estetyce rodem z rokokowych buduarów.
„Nie macie chleba? Jedzcie ciastka!”- takie instrukcje wydała królowa swoim poddanym, którym „kiszki grały marsza” pod oknami Wersalu. Rada nie była kiepska, bo piekarze, w przypadku braku chleba mieli obowiązek sprzedawać ciastka w jego cenie.

Inspiracje wielkanocne„Maria Antonina”, reż. Sofia Coppola
Źródło: www.pinterest.com/pin/564287028281100436

Ozodby na WielkanocŹródło: pl.forwallpaper.com/wallpaper/marie-antoinette-933357.html

Władczyni uwielbiała łakocie, nadziewane makaroniki, bezy, babeczki, z czekoladkami chodziła nawet do łóżka. Urocze, lukrowane ciasteczka z kolekcji BBHome z pewnością zachwyciłyby królewskie podniebienie. Pastelowa glazura oblewająca maślany biszkopt i misterne dekoracje to słodki poemat. Ciasteczkowe jajka, baranki i zajączki aż proszą się o gryza!

Ozdoby wielkanocneBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Wielkanocne ciastkaBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE
Medallion Pink – ciastko jajko

 Ciastka wielkanocne BB Home
Easter Animals Set -zestaw ciastek

Zapach królowej

Francis Kurkdjian miał nosa! Perfumiarz odtworzył zapach, który „nosiła” Maria Antonina. „Ślad królowej” to woń róży, jaśminu, tuberozy, cedru i drzewa sandałowego. Podobno ta wiązanka zapachowa unosiła się w Wersalu jeszcze długo po śmierci monarchini. BBHome królewskie pachnidło zamknęło w formie świecy, żeby aromatyczny bukiet rozciągał się również we wnętrzach naszych domów. „Elegancja jest niemożliwa bez perfum. To skryte, niezapomniane, ostateczne akcesoria”- twierdziła Coco Chanel.

Kolekcja Maria AntoninaBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Ozdoby wielkanocneBBHome EASTER COLLECTION MARIE ANTOINETTE

Ozdoby wielkanocneŚwieca Marie Antoinette

Dodaj komentarz