facebook view
Marset Logo

Artykuły powiązane z marką Marset

Nowoczesne oswietlenie Marset

Oświetlenie, lampy Marset

Marset to coś więcej niż lampy: w projektowaniu najważniejsze jest światło, jego niuanse i efekty, które pozwalają stworzyć unikalną atmosferę i poprawić jakość życia klienta. Marka Marset, mająca swą siedzibę w Barcelonie, dokłada wszelkich starań, aby każdy kreatywny projekt był pierwszorzędny, a każdy produkt – nienagannie wykończony. Lampy Marset są wyrafinowane i współczesne. Techniczna precyzja pozwala odkrywać nowe funkcje i zastosowania sprawdzonych rozwiązań. Za każdym projektem stoi niekończące się poszukiwanie nowych kierunków, połączone z dociekliwością i próbą przewidywania przyszłości oraz tego, jak wpłynie na kształt oświetlenia. Cechy charakterystyczne kolekcji Marset to prostota, autentyczność i ograniczona, choć dekoracyjna warstwa wizualna. Są one wypadkową historii spółki, która powstała w latach 40. jako rodzinna odlewnia metali, a obecnie jest firmą o silnej pozycji na rynku i globalnym zasięgu. W ostatnich latach Marset wyróżniono DME Award 2014-2015, Premio Nacional de Diseño 2015, a także najbardziej prestiżową w świecie designu Red Dot Award 2016 za projekt lampy FollowMe.

Poszukujesz świeżego designu i innowacyjnych rozwiązań? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb.

Kolekcja Tam Tam

proj. Fabien Dumas, 2015

Kolorowe i odważne lampy o dźwięcznej nazwie Tam Tam wprowadzają fun i energię do przestrzeni. Idealnie nadają się do salonu, biura czy oświetlenia przestrzeni do pracy w domu. Kolekcja Tam Tam obejmuje lampy wiszące, ścienne i podłogowe, więc zależnie od wersji mogą oświetlać zarówno korytarz jak i stolik nocny. Całkiem inaczej wyglądają linearne, podłogowe lampy Tam Tam, a całkiem inaczej lampy sufitowe przywodzące na myśl kiść winogron… Złączone w jedno źródła światła skierowane w różne strony dają wrażenie zorganizowanego chaosu. Kolory lamp można dowolnie połączyć, a także dopasować liczbę kloszy w jednej lampie do własnych estetycznych potrzeb. Dostępne barwy to czarny, biały, pomarańczowy, brązowy, zielony piaskowy lub niebieski. Klosz lampy można obrócić o 360º. Jedno jest pewne: ta nietuzinkowa lampa potrafi wywołać uśmiech na twarzy.

Kolekcja Scotch Club

proj. Xavier Mañosa & Mashallah, 2013

Kolekcja ceramicznych lamp Scotch Club emanuje ciepłem, które zawdzięcza zaokrąglonym krawędziom geometrycznej kuli klosza. Ta „kwadratura koła” to figlarne mrugnięcie okiem w stronę użytkownika. Za powstaniem lampy stoi tradycyjny, pracochłonny proces – każda lampa jest czterokrotnie wypalana w piecu – który wykorzystuje materiały najwyższej jakości, w tym złoto. Lampy Scotch Club w wersji ściennej, wiszącej i sufitowej dostępne są w kolorach białym, niebieskim, terakoty lub czarnej ceramiki, z wnętrzem wykonanym z lśniącej białej lub złotej emalii. Dekoracyjność lamp sprawia, że z powodzeniem mogą pełnić funkcję rzeźb zawieszonych w powietrzu.

Kolekcja Soho

proj. Joan Gaspar, 2010

Kolekcja lamp Soho o wyrazistej prezencji we wnętrzu to hołd złożony tradycyjnym lampom powszechnie występującym niegdyś w tawernach, kafeteriach i na targach. Drobiazgowe badanie zachowania różnych materiałów i proporcji, pozwoliło projektantowi odkryć nowe zastosowania i efekty świetlne tej lampy. Wrażenie robi zwłaszcza rozmiar okrągłych lamp sufitowych Soho o średnicy 112 centymetrów, stworzonych do dużych przestrzeni. Jednocześnie lampy Soho dostępne są w całym wachlarzu rozmiarów, obejmującym mniejsze wersje, które doskonale sprawdzą się w przejściach i korytarzach. W wersji białej, cała struktura emituje delikatne, nastrojowe światło. Kolekcję Soho dopełnia lampa o przeznaczeniu na zewnątrz.

Kolekcja Discoco

proj. Christophe Mathieu, 2008

Kolekcja Discocó należy do najbardziej ikonicznych lamp w ofercie Marset. Atrakcyjna i dekoracyjna forma w równej mierze czerpie ze skandynawskiego designu, co stylu śródziemnomorskiego. Lampy olśniewają nawet, gdy pozostają, wyłączone, a po włączeniu iluminują przestrzeń poprzez oryginalną grę światła i półcieni. Światło odbija się z obu stron 35 dysków, z których składa się lamp, przyczyniając się do powstania gradacji intensywności światła. Bliki świetlne tańczą również na chromowanej kuli u podstawy lampy, do której przyczepione są dyski. Lampy z kolekcji Discocó dostępne są w kolorze białym, beżowym i szarym, w wersji połyskliwej lub matowej, w pięciu rozmiarach o różnym przeznaczeniu.

Kolekcja Jaima

proj. Joan Gaspar, 2017

Kolekcja Jaima to światło ubrane. Projektant Joan Gaspar sięgnął do świata tkanin, aby stworzyć nastrojowe oświetlenie z elastycznego materiału, które „przesiewa” światło i porusza się wraz z wiatrem. W kolekcji Jaima, ze światła tka się emocje. Nazwa kolekcji pochodzi od namiotów północnoafrykańskich Bediunów, które posłużyły za inspirację przy wyborze formy i materiału. Klosz występuje w trzech rozmiarach i czterech wariantach kolorystycznych. Jego puste wnętrze wpływa na optymalną jakość padającego w dół światła. Klosze można łączyć z jedną z dwóch stojących podstaw, tworząc obrotowe lampy podłogowego; strukturę można też przytwierdzić bezpośrednio do podłogi lub ściany, a także zawiesić jak żyrandol.

Kolekcja Djembé

proj. Joan Gaspar, 2017

Kolekcja Djembé, niczym echo bębna, swój kształt zawdzięcza powtórzeniu, tworząc energetyczne świetlne kompozycje. Lampy przypominają dzwon o wyeksponowanym, przestronnym wnętrzu wypełnionym gładką bielą, która odbija światło. Z zewnątrz lampa Djembé przypomina strukturę kamienia, sprawiając wrażenie cięższej niż jest w rzeczywistości. Lampy z kolekcji Djembé są wprost stworzone do publicznych przestrzeni, do których wnoszą swój urok i niezrównaną jakość oświetlenia. Dostępne są w wersji wiszącej lub przytwierdzonej do sufitu. Ta ostatnia zachęca do eksperymentowania z rozmiarem, kolorem i ilością poszczególnych lamp, które razem tworzą awangardową instalację świetlną. Kolory kloszy w ofercie Marset to amarantowy, grafitowy, biały, czerwony, błękitny.

Nenufar

proj. Joan Gaspar, 2013

Pleat Box

proj. Xavier Mañosa & Mashallah, 2011