facebook view
Pallucco Logo
  • Luksusowe lampy Pallucco

Pallucco – luksusowe lampy

Pallucco to historyczna marka w świecie designu specjalizująca się w produkcji ekskluzywnych lamp dekoracyjnych i wyposażenia wnętrz. Powstała w 1970 roku w Rzymie dzięki architektowi Paolo Pallucco. Na początku lat 80. firma przeniosła się do regionu Veneto i natychmiast wyróżniła się niekonformistyczną koncepcją swoich projektów oraz wizerunku. Marka Pallucco to synonim kultury projektowania i eksperymentowania ze sztuką, architekturą oraz designem. Główna idea firmy polega na ciągłym eksplorowaniu granic współczesnego wzornictwa.
Oświetlenie z kolekcji Pallucco ożywiają starożytne techniki wytwórcze (np. dmuchanie szkła) oraz reinterpretują tradycyjne formy łącząc je z nowoczesną stylistyką. Nietuzinkowy proces projektowania składa się z kreatywności, jakości i dbałości o każdy szczegół w wyniku czemu marka stworzyła wiele ikon designu takich jak np. lampa Fortuny.

Poszukujesz świeżego designu i innowacyjnych rozwiązań? Skontaktuj się z nami, a przygotujemy ofertę idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb.