Domowa siłownia to koło ratunkowe dla systematycznych „odkładaczy” wszelakiego wysiłku fizycznego na bliżej nieokreślone jutro… Nie trzeba stawiać tarota, aby przewidzieć, że typowy leń nie pozwoli nam nawet pomyśleć o podróży do zatłoczonego klubu fitness i „wyciskaniu siódmych potów” na oczach szerszej widowni. Przy takiej motywacji trudno wziąć się w karby, a lato się zbliża i rzeźbić trzeba! Dlatego najpewniejszym pewnikiem będzie domowa siłownia- motywator idealny, dzięki któremu nigdy nie będziemy skazani na jakiekolwiek wymówki!
Technogym – Przejdź do projektu
Technogym – Przejdź do projektu
Technogym – Przejdź do projektu
Active & Attractive
„3/4 życia spędziłem na siłowni, resztę zmarnowałem” – twierdził Bruce Lee. Żeby nie tracić cennych chwil, własną salę treningową zainstalujmy w swojej prywatnej przestrzeni, a inwestycja na pewno zwróci się nam z nawiązką. Domowa siłownia to jednorazowy wydatek, który niesie ze sobą same korzyści i to nie tylko te zdrowotne. W przeciwieństwie do ogólnodostępnych klubów fitness w osobistej siłowni wszystko rozgrywa się według własnego scenariusza. Sami wybieramy sobie miejsce przeznaczone na salę ćwiczeń, mamy wpływ na scenografię wnętrza, wybór interesujących nas sprzętów i „efektów specjalnych” – światła oraz towarzyszącej podczas treningu ścieżki dźwiękowej. Nie musimy dysponować karnecikiem, godzin otwarcia i zamknięcia też nie trzeba przestrzegać. Potrzeba jedynie terenu o wymiarach minimum 2,5 x 3m- i nie jest powiedziane, że musi być to osobne pomieszczenie. Czasy, kiedy domowa siłownia dzieliła miejsce z piwnicznym zbytkiem zapraw od szanownej babci już dawno „przeminęły z wiatrem”… Sala treningowa wchodzi na salony, pojawia się w gabinecie, nie omija też sypialni. Oprócz czysto praktycznych funkcji, domowa siłownia posiada również wysokie walory estetyczne, czym nierzadko konkuruje ze stylistyką naczelnych pomieszczeń w domu. Sprzęty do siłowni aspirują do roli designerskich perełek, o ich stronę wizualną dbają renomowani projektanci, którzy przypisują im indywidualny i elegancki charakter. Większość urządzeń do ćwiczeń to technologiczne cuda. Wyposażone w kilkunastocalowe dotykowe wyświetlacze, stałe łącze z internetem, cały szereg aplikacji i repertuar ćwiczeń z opcją wirtualnego trenera zamieniają wysiłek w niemałą atrakcję, jakiej nie spotkamy na ogólnodostępnej „siłce”.
Technogym – Przejdź do projektu

Technogym – Przejdź do projektu
KOLENIK Eco Chic Design – Przejdź do projektu

KOLENIK Eco Chic Design – Przejdź do projektu
Domowa siłownia – przyjemne z pożytecznym
Kluczem do sukcesu nie są jedynie profesjonalne sprzęty. Aby komfort ćwiczeń we własnej siłowni przynosił pełne zadowolenie i zamierzone efekty trzeba zwrócić szczególną uwagę na „bazę” wnętrza dedykowanemu treningom:
1) barwy- wbrew pozorom siła koloru działa również na dbających o tężyznę fizyczną, motywująca jest przede wszystkim nasycona paleta barw;
2) odpowiednia temperatura- niższa temperatura zachęca do ćwiczeń, dlatego warto zastanowić się nad klimatyzacją, która odpowiednio przygotuje salę do wysiłku fizycznego;
3) okno- domowa siłownia powinna być widna, trening w świetle dziennym jest znacznie przyjemniejszy;
4) lustro- dzięki niemu możemy kontrolować prawidłowość wykonywanych ćwiczeń, własne odbicie to najlepszy motywator.

Widawscy Studio Architektury – Przejdź do projektu
Technogym – Przejdź do projektu

Formativ – indywidualne projekty wnętrz – Przejdź do projektu
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.