ogród - styl vintage

Zobacz produkty do ogrodu:

Ogród- temat rzeka … Powtórzmy za poetą: „Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd przyszliśmy…”. Więc zaprojektuj ogród tak, aby z chęcią się do niego wracało…

W XXI wieku homo sapiens w końcu zdał sobie sprawę z ogromu zniszczeń, jakiego dokonał zaledwie jeden z milionów gatunków zamieszkujących Ziemię. W końcu odkrył, że nie dziedziczy jej po przodkach, a wypożycza ją od przyszłych pokoleń. Że – tak, jak zorganizowane kolonie innych organizmów – ludzkość musi współdziałać, jeśli chce przetrwać. Że zależy od ekosystemu. Tymczasem czysta woda i prawdziwa cisza to dzisiaj dobra luksusowe, a obszary niezniszczonej przyrody nieustannie się kurczą. Wielu z nas od dawna ma świadomość tych zjawisk i kocha kontakt z przyrodą, po prostu – instynktownie – od dziecka, dlatego tak wielu z nas pasjonuje się ogrodnictwem. Więc każdy z nas może dołożyć cegiełkę do poprawy kondycji środowiska i założyć swój własny ogród przydomowy. Każdy z nas – jeśli tylko zechce – może podziwiać i współtworzyć Królestwo Przyrody – największą autorską galerię form i kolorów. Pomysły na ogród? Jest ich bardzo wiele…

Już w starożytności dbano o zieloną przestrzeń, przyrównując ogrodnictwo do sztuki.
Dziś coraz częściej powracamy do takiego sposobu myślenia i ogród przed domem traktujemy na równi z salonem lub jadalnią. Bo przecież nawet mały ogród przydomowy może być popisem ogrodniczej sztuki.

Tutaj wypoczywamy, tutaj przechadzamy się w ciepły, wiosenny dzień w słomianym kapeluszu, tu zapraszamy naszych gości. Wybierając odpowiednią stylistykę i kierując się aktualnymi trendami, możemy zdziałać cuda i stworzyć swój wymarzony ogród. Angielska moda kocha kolory, dlatego irysy i berberysy mają tutaj szczególne miejsce. Francuska estetyka stawia raczej na minimum formy, maksimum treści, wszystkie rośliny rosną „pod linijkę”. Natomiast w ogrodzie japońskim główną rolę grają fantazyjne kaskady, mech, oczywiście nie może zabraknąć również drzewka bonsai. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ogród nowoczesny, który stawia na ekologiczne trendy, podobne jak ogród minimalistyczny. W temacie przydomowej przestrzeni projektanci krajobrazu zaszli naprawdę daleko, a piękne ogrody są odbiciem ich zdolności.

Ładny ogród nie oznacza jedynie rozległych przestrzeni ze szpalerami wybujałych drzew. Mały ogród też potrafi „pogrzeszyć” urodą. Wystarczy uruchomić wyobraźnię, a być może pomysł na ogród sam przyjdzie do głowy. Jeśli mamy pewne wizje, ale nie wiemy jeszcze jak urządzić ogród, profesjonalny projektant krajobrazu odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Buszujcie po ogrodach prezentowanych przez HomeSquare by podejrzeć, co Wam się najbardziej podoba. Zaprojektujcie swój ogród marzeń, a potem – zbierzecie owoce Waszej pracy.