Domy nowoczesne to domy z wizją. Są przeciwwagą dla klasycznych brył budynków. Albo tworzone są zgodnie z modą albo mocną ją wyprzedzają.
Wypisane z powszechnych konwencji, pozbawione historycznych ozdobników, zrywają z cytowaniem znanych, typowych form.

Nowoczesne konstrukcje domów czerpią inspiracje z modernizmu, kierunku który powstał jako sprzeciw wobec sztuczności architektury XIX wieku.
Stylistyka oparta na kubicznych bryłach, zdyscyplinowała detale i wyparła symetrię. Jako wzór postawiła sobie architekturę Dalekiego Wschodu, zacierającą granicę między wnętrzem a zewnętrzną strefą budynku, tworzącą tzw. kontinuum przestrzenne.
Specyfika modernizmu polega na ciągłym poszukiwaniu efektywniej formy i wyszukanych, często skomplikowanych kształtów.

Nowoczesne domy, tak samo jak domy klasyczne, są ponadczasowe i unikalne. Ich wizytówką jest abstrakcyjna bryła i wolny plan podzielony jedynie lekkimi ścianami działowymi. Często pojawia się też ściana kurtynowa oraz pilotis- słupy unoszące masyw domu.
Powierzchnie elewacji są zwykle duże i jednolite, utrzymane w jasnej kolorystyce albo całkowicie przeszklone. Ulubione materiały nowoczesnych projektów to beton i stal.

Nowoczesne domy z płaskim dachem są najczęściej spotykanym typem budynku. Płaszczyzna umożliwia adaptację dachu pod taras lub ostatnio bardzo popularne „wiszące ogrody”, które zespalają budynek z otaczającą go przyrodą.
Jednak coraz częściej pojawiają się dachy wielospadowe o nietypowym zarysie, mocno podkreślające nowoczesny charakter konstrukcji.

Tradycyjny fason okien został zastąpiony przez portfenetry, okna panoramiczne i te zlicowane z elewacją. Bardziej innowacyjne są tafle szkła, które często wchodzą w przestrzeń drugiej kondygnacji, zrywając z monotonną płaszczyzną. Wiele projektów chętnie zapoznaje się z nowym typem drzwi, przeszklonych i nieposiadających podziałów.

Nowoczesne domy kojarzone były do niedawna z przestrzenią miejską. Jednak obecnie coraz częściej ten rodzaj budynków pojawia się na luksusowych parcelach usytuowanych na przedmieściach.

Domy w stylu nowoczesnym doskonale demonstrują innowacyjne technologie. Naszpikowane automatyką prezentują nową generację projektowania.
Inteligentne systemy pozwalają w wygodny, intuicyjny sposób sterować prywatną przestrzenią.

Słysząc frazę domy energooszczędne projekty, oczami wyobraźni widzimy futurystyczne konstrukcje, które naszpikowane gadżetami nie są już atrakcyjne wizualnie. W rzeczywistości
nowoczesne domy są połączeniem doskonałych proporcji, idealnego piękna i innowacyjnych technologii. Ich stylowa, modernistyczna sylwetka kryje wysoko rozwinięte systemy, dzięki którym dom XX wieku zyskuje miano inteligentnego. Świeże spojrzenie na projektowanie otwiera przed nami nowe horyzonty i wprowadza nasz dom w lepszy wymiar przyszłości.

Zobacz domy z pasją zaprojektowane przez naszych profesjonalistów i zrób z nimi swój pierwszy krok!