poddasze - styl prowansalski

Czytaj artykuły związane z poddaszem:

Inteligentne zamykanie i otwieranie okien na poddaszu
Wanna na poddaszu w łazience w szarościach
Pomysł na poddasze - inspiracje i aranżacje wnętrz
Mała sypialnia na poddaszu Bartek Włodarczyk
Biała sypialnia na poddaszu Mus Architects
Łazienka z toaletką

Poddasze to miejsce z bagażem potencjału. Aktualnie powraca do łask i przeprowadza rewoltę na wnętrzarskich wybiegach. Na olschoolowy gramofon dziadka trzeba znaleźć inną skrytkę, bo odkurzony strych reprezentuje teraz jeszcze ciepłe, designerskie trendy. Składzik na rzeczy różne i różniste idzie w zapomnienie… po liftingu jest nie do poznania. Na poddaszu ulokować można prywatny gabinet, ustronną sypialnię, efektowną łazienkę, domową siłownię czy pojemną garderobę. Mieszkanie na poddaszu też miejmy na uwadze.
Podobno skosy mają tajemnicze właściwości, które niezbyt korzystnie wpływają na aranżacyjną moc. Nie wiadomo jaki procent prawdy znajduje się w tej teorii, ale faktem jest, że aranżacja poddasza to niełatwa sprawa. Praca ze skosami to niezła gimnastyka, dlatego warto pomyśleć nad dobrą strategią i najpierw skrupulatnie dostroić projekt.
Krzywizny poddasza zazwyczaj nie są doceniane. A tak naprawdę mają w sobie spory potencjał możliwości, który może wydobyć odpowiednia aranżacja. Dodatkowo zrywają z typowym formatem pomieszczenia, zamkniętym w polu kwadratu.
Jak urządzić poddasze ? Idealnie rozplanowana przestrzeń stoi ponad podziałami. Nie warto wprowadzać dodatkowych elementów dzielących przestrzeń. Jeśli mamy pomysł na poddasze połączone z sypialnią- do tego duetu dodajmy jeszcze łazienkę, jeśli w tym miejscu życzymy sobie kuchnię, niech otworzy się na salon.
Na ograniczone metry kwadratowe też znajdzie się sposób. Pozytywne właściwości jasnej palety barw mają nie tylko wpływ na nasze samopoczucie, potrafią znacznie powiększyć pomieszczenie i stworzyć wrażenie przestronności. Kiedy do dyspozycji mamy małe poddasze – niezawodne będą biele i pastele.
Nie ma bardziej trafionej dekoracji, niż uwydatnione belki stropowe. To właśnie odsłonięte konstrukcje dachu tworzą specyficzny klimat. Takie aranżacje poddasza nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter.
Co z meblami? Najlepiej zasugerować się skosami i do nich dostosować zabudowę, żeby maksymalnie wykorzystać niewymiarową przestrzeń.
Światło na poddaszu jest dobrem luksusowym, dlatego należy wykorzystać każdą możliwość, która wprowadzi jasność. Jeśli w projekcie nie uwzględniliśmy okien połaciowych, ilość oświetlenie trzeba będzie podwoić. Pomysły na poddasze z niedoborem światła? W tak skomplikowanej przestrzeni odpowiednie będą LED-y. Każdy zakamarek będzie wtedy „jaśnie oświecony”.
Jak urządzić mieszkanie na poddaszu? Pomysł na poddasze użytkowe podsuną Ci aranżacje znajdujące się w galerii HomeSquare.
Piękne poddasze to przestrzeń-wyzwanie, zobacz jak sprostali mu nasi profesjonalni architekci!