pokój odsłuchowy

Pokój odsłuchowy – zmysłowa uczta dla audiofila

Pokój odsłuchowy nie jest jeszcze stałą częścią polskiego krajobrazu miejskiego, ale dobry zwyczaj umawiania się na wypróbowanie sprzętu audio w profesjonalnym salonie odsłuchowym z pewnością się u nas przyjmie. Na brak fanów muzyki narzekać nie możemy, współczesna Polska festiwalami stoi, a i tradycje w narodzie są przebogate.

HDCIENAMA salon odsluchowy 5Źródło: HDCINEMA

Powstają coraz to nowe salony, apartamenty i pokoje odsłuchowe, w których miłośnicy muzyki mogą poczuć się jak w raju, do woli testując różne konfiguracje sprzętowe tak długo, aż ich subiektywne odczucia wsparte fachową poradą wyłonią zestaw marzeń.

HDCIENAMA salon odsluchowy 3Źródło: HDCINEMA

Nieuleczalnie zainfekowani audiofilią stają się bywalcami tych klimatycznych dziupli i podobnie, jak mieszkańcy włoskich miasteczek przywiązani do swojego bistro, melomani pojawiają się w salonach odsłuchowych regularnie, by w godnej oprawie muzycznej wypić ulubioną kawę i pogawędzić chwilę na tematy krążące wokół high-fidelity. Niektóre salony dedykowane są wyłącznie muzyce, inne łączą zagadnienia audio z wizją, nowymi technologiami multimedialnymi i dizajnem.

HDCIENAMA salon odsluchowy 4Źródło: HDCINEMA

Dzięki współpracy HDCINEMA z innowacyjną firmą Mebel RUST (nagrodzoną min. statuetką „Gazele Biznesu”, czy wyróżnieniem „Przedsiębiorstwo Fair Play”) na południu Polski właśnie pojawiły się dwa nowe miejsca o takim charakterze.

HDCIENAMA salon odsluchowy 1Źródło: HDCINEMA

HDCIENAMA salon odsluchowy 2Źródło: HDCINEMA

W Krakowie, przy ul. Zakopiańskiej 56 i we Wrocławiu, w Galerii Wnętrz Domar (ul. Braniborska 14) z dala od zgiełku, we wnętrzach o wysmakowanym wystroju można posłuchać muzyki z górnej półki, poznać nową metodę katalogowania zbiorów muzycznych, wypróbować możliwość obsługi sprzętu za pomocą telefonu, czy też porozmawiać o wykonaniu spersonalizowanego systemu audio lub sali kinowej w jakości high-end.

Pokój odsłuchowy – nadchodzący trend

Nierzadko salony odsłuchowe – jak np. Oma Dumbo usytuowany w historycznej dzielnicy północno-zachodniego Brooklynu, zyskują miano kultowych miejsc na miejskich mapach. Ciekawe, czy i u nas tak będzie za jakiś czas? Jeśli znacie ciekawe miejsca i uważacie, że warto o nich wspomnieć, piszcie do nas: info@homesquare.eu

HDCIENAMA salon odsluchowyOma Dumbo. Źródło: oswaldsmillaudio.com/img/gallery/normal/OMA_Showroom-9257.jpg

 

Dodaj komentarz