Pomysły na dekoracje świąteczne

Pomysły na świąteczne dekoracje – trendy 2014

Pomysły na świąteczne dekoracje, tak samo jak pomysły na prezenty, jednym wprost wysypują się z rękawa, inni kompletnie sobie w tej materii nie radzą. Gwiazdka w ogóle wywołuje w nas kaskady uczuć przeróżnych. Dla wielu Boże Narodzenie ma status sanktuarium, dla niektórych jest tylko legendą, a znajdą się zapewne i tacy, którzy bez skrupułów drwić będą ze wszystkiego, co wiąże się z ostatnią dekadą grudnia. Ale chyba nikomu nie uda się od Bożego Narodzenia odciąć całkowicie, nikt nie ucieknie od nagłego gwiazdkowego zamyślenia, dlatego trudno sobie wyobrazić wnętrza zupełnie pozbawione świątecznych akcentów.

Święta w klasycznym stylu

Świąteczny minimalizm dla dorosłych

I nawet, jeśli w domu nie ma dzieci, nawet wtedy, kiedy do wieczerzy zasiądą wyłącznie „poważni” dorośli, pokoje wypada godnie przystroić. Każdemu należy się odrobina pokrzepienia. Każdy ma prawo poczuć się kimś jedynym i niepowtarzalnym!

Nowoczesne świąteczne wnętrze

Bizantyjski przepych pod strzechą

„Święta dlatego w takiej u nas cenie,
Że są nieliczne w różnych dni bezliku,
Jak te kosztowne, najgrubsze kamienie,
Z rzadka dzielące perły w naszyjniku.”
William Szekspir, Sonet LII, tłum: Jan Kasprowicz

Czerowne i złote ozdoby świąteczne

I właśnie takie powinny być dekoracje w tym roku – inspirowane bizantyjską architekturą, monarchią i wszystkim, co z nią związane – a więc klejnotami, królewską purpurą, złotem, kadzidłem i mirrą. Jak donoszą agencje prasowe, przebojem sezonu zimowego 2014 stały się bombki w kształcie … jajek. Nie, nie – wcale nie pomyliły nam się święta. Mowa oczywiście o arcydziełach sztuki jubilerskiej – jajkach Fabergé. Te cacuszka „chytrej roboty” natchnęły polską firmę do stworzenia bożonarodzeniowej kolekcji, a ta od razu stała się hitem eksportowym.

Oryginalne bombki choinkowe

Dla zmęczonych tradycyjnym połączeniem głębokiej czerwieni z ciemną zielenią jodłowych gałązek interesującą i jak najbardziej aktualną propozycją jest dużo lżejsza kompozycja mięty lub limonki z różem i perłową bielą.

Srebrna misa

Z domowej manufaktury – pomysły na świąteczne dekoracje

Zawsze aktualne będą ręcznej roboty zabawki i wprowadzające w cudowny nastrój aromaty cynamonu, goździków, albo pomarańczy. Jeśli w tym roku nie gotujecie sami, można sięgnąć po sezonowe propozycje perfumiarskie do wnętrz.

Pomysły na świąteczne dekoracje

Z tego będzie cud

Równie urokliwe mogą być dekoracje świąteczne na parapetach, gankach i tarasach, wszak trzeba być gotowym na wyglądanie pierwszej gwiazdki przed Wieczerzą. Wypada też, staropolskim obyczajem, wskazać drogę do domu zbłąkanemu wędrowcowi. Zapalmy świece i lampiony – pomogą rozgonić gęstniejącą u progu ciemność.

Nowoczesne świeczniki

Zima, coraz bardziej kapryśna i od kilku dobrych lat spóźniona. Skąpi nam białego puchu akurat wtedy, kiedy byłby najmilej widziany. „Sorry, taki mamy klimat”. Jednak mimo nagich pól, na zewnątrz panuje przejmujący chłód, warto więc zawczasu pomyśleć o przytulnych pledach. Posłużą nam także w Sylwestrową noc.

Pledy

Naszym Czytelnikom życzymy Pięknych Świąt i autentycznych wzruszeń.

„Kochajcie – reszta jest niczym.” ( Jean de La Fontaine )

Do Siego Roku!

Zdjęcia kolekcji świątecznych: BB Home

Dodaj komentarz