facebook view

Do tej pory tylko arystokracja mogła cieszyć się przywilejem korzystania z piękna i niepowtarzalnego blasku kamieni półszlachetnych. MAER Charme z przyjemnością wprowadzi do Twojego życia ten absolutny luksus. Mamy moc spełnienia Waszych marzeń. Nasze doświadczenie w pracy z wszelkiego rodzaju kamieniami naturalnymi,  swobodna wymiana myśli pomiędzy członkami nadzwyczaj sprawnego i zgranego zespołu architektów i projektantów od samego zalążka koncepcji gwarantują pełne zadowolenie z naszych produktów.

Dzięki MAER Charme odkryjecie łagodność i jasne światło igrające w białym, różowym
lub żółtym kwarcu; prostotę i głębię wszelkich odcieni agatu, jaspisu lub czerwonych skaleni. Dostrzeżecie bogactwo zaklęte w zielonym jadeicie Crysopras  oraz biel i błękit – kolory wszechświata mieniące się w labradorytach. Dzięki mozaikom w odcieniach bieli i brązów skamieniałego drewna będziecie mogli podziwiać potęgę lasów z początków ich istnienia na Ziemi, zachwyci Was zieleń w strukturach apatytu i możliwość „dotknięcia” genezy życia oceanicznego w skamieniałych amonitach.

Nasze standardy wykonawcze koncentrują się na wnikliwej kontroli surowców, abyśmy mogli zaoferować to, co na rynku najlepsze. Wymiary, kolor, połysk,  stopień krystalizacji czy wykluczenie udziału domieszek to tylko niektóre z nich.

Szczycimy się  tym, że wszystkie nasze prace są wykonywane ręcznie, a  nasi klienci mają możliwość nadzorowania całego procesu twórczego. Dzięki temu mamy pewność, że design i jakość MAER Charme przekroczy Wasze oczekiwania, a Wy sami nabierzecie emocjonalnego stosunku do tego projektu.

Nasze produkty postrzegamy jako most rozpięty pomiędzy technologią i naturą . Możemy tworzyć unikalne , ekskluzywne dzieła dowolnych rozmiarów o bardzo szerokim wachlarzu zastosowań, włączając w to blaty kuchenne, powierzchnie łazienek, blaty robocze, lady, podłogi, ściany, meble oraz wiele innych zamówień specjalnych.

Kolekcje marki Maer Charme

Tiger Eye Gold

Slab kamienny Tiger Eye Gold Maer Charme to jedna z propozycji wyjątkowej kolekcji kamieni dekoracyjnych pochodzących z serca ziemi. Jego najbogatsze złoża znajdują się w RPA oraz Australii. Ten rodzaj materiału emanuje dynamiczną, mistyczną energią, która wprowadza równowagę oraz generuje uspokajające wibracje. Kamień posiada włóknistą strukturę, tworzoną przez sploty złocistych oraz żółtych arterii, grających refleksami światła- to zjawisko optyczne nosi nazwę efektu kociego oka.
Tiger Eye Gold Maer Charme reprezentuje barwy przynależące do słońca i piasku, do wnętrza wprowadza więc głębię oraz świetlistość. Jego mieniąca się struktura rozjaśnia otaczającą go przestrzeń. Uważa się, że tygrysie oko to kamień, który zapewnia szczęście, sukces oraz bogactwo, wprowadza w pozytywny nastrój i rozjaśnia myśli.

Maer Charme Gemaxum tiger eye gold Slab kamienny Tiger Eye Gold Maer Charme Gemaxum

Smokey Quartz

Kamień naturalny Smokey Quartz Maer Charme, czyli kwarc mleczny to połączenie opalizujących odcieni szarości ze szlachetną domieszką srebra. Ten rodzaj kamienia stanowi symbol ugruntowania, przypisuje się go osobom stanowczym i rezolutnym. Znany jest ze swojej wyjątkowej trwałości i niespotykanego połysku. Smokey Quartz idealnie wpisuje się w ramy nowoczesnego projektowania, dzięki swojej stonowanej kolorystyce wypełnia wnętrze eteryczną aurą elegancji. Styczność z promieniami słońca intensyfikuje jego moc i pobudza naturalną energię kamienia. Niezwykła plastyczność materiału sprawia, że jest on doceniany szczególnie przez mistrzów rzemiosła. Już w czasach starożytnych miał szerokie zastosowanie w jubilerstwie, obecnie jego właściwości dekoracyjne są doceniane przez projektantów i stylistów wnętrz. Najbardziej zasobnymi złożami dysponuje Ameryka Północna i Rosja.

Maer Charme Gemaxum smokey quartz Kamień naturalny Smokey Quartz Maer Charme

Pink Quartz

Pink Quartz Maer Charme należy do kolekcji luksusowych kamieni półszlachetnych, wyróżniających się najwyższym poziomem prezencji. Różowa odmiana kwarcu jest jednym z najbardziej obfitujących materiałów na ziemi. Największe źródła znajdują się w Brazylii, USA, niektórych regionach Azji oraz Europy. Za sprawą swojego koloru nazywa się go kamieniem miłości. Pięknie połyskująca, polerowana powierzchnia uwydatnia dekoracyjne walory minerału. Połączeniem różnych tonacji różu osiąga niebywały efekt we wnętrzu, przez co Pink Quartz Maer Charme dedykowany jest szczególnym projektom.
Kamień we wnętrzu od czasów starożytnych oznaczał prestiż, dziś nie stracił swojej ważności. Sięgają po niego artyści tworzący ekskluzywny design, którzy doceniają wartość monumentalnego materiału. Oprócz walorów estetyczny, kamień półszlachetny odznacza się solidnością oraz nieprzemijającą permanencją.

Maer Charme Gemaxum pink quartz dark Kamień półszlachetny Pink Quartz Maer

Chocolate Quartz

Chocolate Quartz Maer Charme wibruje opalizującymi odcieniami złota, brązu i szarości. We wnętrzach doskonale prezentuje się w formie dekoracyjnych paneli ściennych lub jako element dopełniający stronę wizualną mebli. W połączeniu ze światłem odsłania swój wysublimowany i nastrojowy charakter. Mozaika skontrastowanych kolorów nadaje wnętrzu wyrazistej elegancji. Wyraziście połyskująca powierzchnia oraz niezwykła odporność czynią go idealnym komponentem każdego projektu, świadczącym o jego niekwestionowanej klasie.
Chocolate Quartz Maer Charme to synonim luksusu, majestatycznego oraz ponadczasowego piękna. Od niepamiętnych czasów w prawie wszystkich kulturach kryształ kwarcu uważany był za kamień obdarzony magicznymi właściwościami. Już w starożytności różne rodzaje kwarcu były minerałami najczęściej wykorzystywanymi do wyrobu biżuterii i rozmaitych obiektów dekoracyjnych, zwłaszcza w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Maer Charme Gemaxum chocolate quartz Sypialnia w brązie i drewnie

Agate Rubane with gold

Agate Rubane with gold Maer Charme to wyjątkowa odmiana szlachetnego surowca wydobywanego na jednej z wysp położonej w archipelagu Oceanu Atlantyckiego. Agat nazywany jest często „kamieniem zmian”. Jego mistyczne właściwości przechwycają energię i zmieniają ją w pozytywne wibracje. Uważa się, że ten rodzaj kamienia pomaga w rozwiązywaniu problemów, zwiększa kreatywność oraz wyostrza intuicję.
Ze względu na rozmaitość wyróżniających go barw, minerał posiada wyjątkowo wysokie walory dekoracyjne. Agate Rubane with gold Maer Charme podkreślony światłem staje się punktem centralnym wnętrza. Jego istotną zaletą jest rozmaita liczba zastosowań. Egzotyczny agat wykorzystuje się przede wszystkim jako dekoracyjne panele ścienne, blaty, wykończenie podłóg, schodów czy parapetów okiennych.
Agate Rubane w elegancki sposób gra kolorami, linią cięcia oraz kształtami. Ta odmiana kamienia generuje pozytywną energię i uznawana jest za symbol dobrobytu oraz wyrafinowanego luksusu. Subtelna domieszka opalizującego złota rozświetla wnętrza i przyciąga swoim blaskiem.

agate rubane with gold Maer Charme Gemaxum Nowoczesna kuchnia z dużą wyspą kuchenną

Green Jasper with gold

Green Jasper with gold Maer Charme, czyli zielony jaspis to szczególnie wyrafinowana i ponadczasowa propozycja. Mozaika zieleni urozmaicona arteriami żółtego złota perfekcyjnie komponuje się z eleganckim wyposażeniem wnętrza. Również meble oblane zielonym jaspisem zyskują niezwykłą prezencję.Główne miejsca jego wydobycia to Meksyk, USA, Roja, Indie oraz Chiny.
Jaspis uznawany jest za matkę wszystkich kamieni, kojarzony ze spokojem wypełnia przestrzeń harmonijną aurą. Odcienie zieleni przechodzące w różne stopnie nasycenia tworzą wyrazistą strukturę, która szczególnie wyróżnia się na stonowanym tle.
Kamień we wnętrzach już od starożytności uosabiał renomę i dostatek, dziś nie traci na ważności. Chętnie sięgają po niego twórcy ekskluzywnego designu, doceniający ponadczasowe wartości jakie niesie ten materiał. Kamień półszlachetny to nie tylko symbol piękna, ale również synonimem solidności oraz trwałości.

Zielony jaspis ze złotem Maer Charme Oryginalny stolik kawowy