facebook view
Pedrali logo

Pedrali – luksusowe meble w nowoczesnym stylu

Firma Pedrali, założona w 1963 roku w Palazzolo sull’Oglio, jest firmą, która produkuje nowoczesne meble do pomieszczeń publicznych, biur oraz domów. Wszystkie produkty powstają we Włoszech w zakładach produkcyjnych w Mornico al Serio (Bergamo) i Manzano (Udine).
Oryginalne kolekcje wynikają z rygorystycznych i starannych badań w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Dzięki temu powstają designerskie meble, do produkcji których wykorzystano tworzywa sztuczne, metal, drewno i materiały tapicerskie.
Proces produkcyjny zorientowany jest na jakość, ze skrupulatnym pozyskiwaniem certyfikowanych surowców i prawdziwej pasji do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz z precyzji i zaangażowania typowych dla rzemieślnika. To właśnie ta mieszanka elementów spowodowała, że marka Pedrali stała się światowej klasy twórcą współczesnego wzornictwa przemysłowego.
Działalność firmy, począwszy od końca lat 70., jest konfrontowana z rynkiem międzynarodowym poprzez sieć dystrybucji, która dociera do ponad 100 krajów.
W 2017 r. Pedrali podjęła kolejny krok w kierunku zrównoważenia środowiskowego poprzez zastosowanie opartych na wodzie farb, które utrzymują wysokie standardy jakościowe, a ich wykorzystanie charakteryzuje się obniżeniem poziomu LZO (lotne związki organiczne). LZO i ich chemiczne związki zawarte w normalnych farbach, odparowują w temperaturze pokojowej i mogą powodować poważne szkody dla zdrowia ludzkiego, a także przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Rezultatem wykorzystania farb najwyższej jakości jest zdrowsze i mniej niebezpieczne środowisko pracy, ponieważ te farby niepalne oraz generują zmniejszenie zanieczyszczenie oraz emisji dwutlenku węgla.