Kuchnia w stylu rustykalnym - aranżacje

Rustykalny styl – folklorystyczny cottage

Każdy ma swój rustyk! Mam i ja!

Rustykalny styl we wnętrzach swój punkt odniesienia znalazł w wystroju szwedzkich farm i gospodarstw domowych z przełomu XIX i XX wieku (powszechnie znane są predylekcje Skandynawów do prostoty i natury). Z czasem moda na rustyk rozprzestrzeniła się w błyskawicznym tempie i zaraziła inne kraje, które „przetworzyły” go według własnego widzimisię. Rustykalny styl angielski „na tapetę” wziął wyspiarską prowincję, a włoski rajską Toskanię.

Kuchnia rustykalnaSmeg
Przejdź do projektu

Rustykalny styl we wnętrzuŹródło: iliveepic.com/rustic-modern-kitchen/best-rustic-modern-kitchen-with-modern-rustic-kitchen

Kuchnia w stylu rustykalnym - aranżacjeKolekcja HomeSquare
Przejdź do projektu

Rustykalny styl we wnętrzachŹródło: www.iamasongbird.com/designing-rustic-kitchen-cabinets-for-your-kitchen

Angielskie wakacje

W komedii Nancy Meyers „Holiday” z Cameron Diaz i Kate Winslet, tym razem nie happy end jest najważniejszy, ale wnętrza! To one są punktem wyjścia całej akcji i sceną miłosnych perypetii. Amanda i Iris zamieniają się domami na dwa świąteczne tygodnie. Iris przeprowadza się do kalifornijskiej willi Amandy, tej natomiast przypada w zaszczycie chatka Iris na londyńskiej prowincji. Ale to właśnie druga posiadłość zdobyła serca widowni.

Rustykalny stylŹródło: www.finnkino.fi/eng/Event/297578

Wnętrze zaprojektowane przez Jona Hutmana przypomina piernikową chatkę. Pomieszczenia są niskie, materiały naturalne, meble tapicerowane nie pierwszej młodości – typowy british cottage.

Rustykalne wnętrzaŹródło: oldestate.com/english-cottage-furniture

rustykalny styl w domuŹródło: www.locationshub.com/blog/2013/10/27/the-film-locations-of-nancy-meyers-romantic-comedy-the-holiday

Rustykalny styl – „Wsi spokojna, wsi wesoła”

W czasach digitalizacji współczesnego życia, tęsknimy czasem za sielskością taką rumianą i pyzatą, za „kaflakiem” i gałgankowymi chodniczkami, za babcinym kredensikiem i zapachem chleba. Nostalgię odłóżmy na bok i zaprośmy wieś do domu! Ludowa szlachetność jest cenna, bo tworzy historię. A my stwórzmy własną!

zdjęcie: kuchniaPoco Design
Przejdź do projektu

Stylowa podłogaPoco Design
Przejdź do projektu

Plastic not fantastic

Nowoczesne przyzwyczajenia miejskich aglomeracji nie pozwalają na dokładny reprint wiejskiego folku. Rustykalny styl bliski jest naturze, dlatego nie przepada za syntetykami. Nie chodzi o to, żeby zastąpić Xboxa wrzecionem z kołowrotkiem, a o stworzenie przytulnej, idyllicznej atmosfery.

dom z bali - świerkowe drewno i mlecznobiałe dodatkiPoco Design
Przejdź do projektu

Rustykalny styl w domuŹródło: www.custom-home.net/rustic

Drewno – aranżacyjny priorytet, najlepiej rodzime gatunki z widocznymi słojami. Jego nigdy za wiele, więc eksponujmy belki stropowe, a dywan z drewnianej podłogi lepiej zdejmijmy.

Kolor – jak wszystko, oczywiście naturalny. Brąz, beż i czysta, kremowa biel.

Folk decor – ceramiczne dzbanki, wiklinowy koszyk, kolorowe poduszki z ludowym motywem i makata na ścianie. Hej!

Rustykalny styl we wnętrzuŹródło: athoughtfuleye.wordpress.com/2011/05/09/alexandre-de-betak-his-dream-home-by-the-sea

Styl rustykalny we wnętrzuŹródło: dsen.co/decorating-a-bedroom/new-decorating-a-bedroom-with-leave-a-reply-cancel-reply

Rustykalny styl w domuŹródło: www.interiorclip.com/imageres/1920×1440-white-kitchen-cabinet-photo

Dodaj komentarz