content PR

Content PR – Nowa droga komunikacji on-line. Poznaj korzyści.

 

Publikacje prasowe dawniej, Content PR dzisiaj.

Coraz częściej podkreśla się dominującą rolę mediów internetowych nad prasą drukowaną. I chodź publikowanie artykułów na łamach gazet stanowi cenne uzupełnienie, odbiorcy chętniej zaglądają do internetu, sięgając po treści łatwo dostępne, użyteczne i wygodne.
To najlepszy moment, aby zauważyć te potrzeby i wykorzystać je nie tylko w mediach, ale także w bezpośredniej komunikacji z klientem.

Skuteczny PR w internecie koncentruje się obecnie przede wszystkim na dobrej treści i bezpośrednim dialogu z odbiorcami. Wymaga to zapewne opracowania odpowiedniej strategii dla właściwych działań w zakresie PR. (public relations)

marketing treściźródło: adenion GmbH

Na czym właściwie polega Content PR?

Content PR wyrósł z Content Marketingu. Uwagę odbiorców przyciąga przede wszystkim użyteczną, interesującą i pomocną treścią, pozbawioną haseł reklamowych czy autoprezentacji.

marketing treści

źródło: adenion GmbH

Główną osią Content PR są przekaz i zagadnienia dostosowane do potrzeb informacyjnych konkretnych grup docelowych. Ma to na celu przyciągnięcie zainteresowanych poprzez istotne i przydatne treści, w taki sposób, by ostatecznie przekształcić ich w potencjalnych klientów.

Bezpośrednia orientacja na odbiorcę stanowi również zmianę paradygmatu w obszarze działań public relations, które do tej pory koncentrowały się głównie na utrzymaniu odpowiednich relacji z mediami. Internet sprawia, że działania PR kierowane są bezpośrednio do ludzi.
nowa koncepcja

źródło: adenion GmbH

Podstawową zasadą w komunikacji PR opartej na treści jest istota grupy docelowej, a nie tak jak bywało dawniej – potrzeby komunikacyjne firm. Content PR nie pyta już „Co chcemy zakomunikować?”, tylko „Czego chcą dowiedzieć się nasi klienci?” Na przykład, miłośnicy smacznej kawy nie będą zainteresowani powłoką termiczną ekspresu do kawy. Za to z chęcią dowiedzą w jaki sposób ubić pianę do Latte Macchiato. Ktoś, kto szuka architekta, nie będzie zainteresowany suchą wyceną usług. Na pewno z chęcią zobaczy jego projekty, realizacje, pozna metody i zaplecze działań.

„Firmy, które mówią językiem pustej reklamy i cyrkowych pokazów, już nie mówią do nikogo.” (The Cluetrain Manifesto, 1999)

Rick Levine, Christopher Locke, Doc Searls oraz David Weinberger przygotowali w 1999 roku zbiór 95 tez i powołali do życia Manifest Cluetrain. Zapowiedzieli w nim, że przyszłość należeć będzie do globalnej komunikacji, że internet będzie miejscem,  w którym zwyczajny klient i korporacja będą sobie równi. Wtedy mało kto wiedział, co autorzy mieli na myśli. Obecnie łączy się znaczenie tych tez z założeniami Content PR. Jeśli ktoś chciałby poznać tezy, zapraszamy do lektury na: http://www.cluetrain.com/

Nie masz czasu na Content? Znajdź kogoś, kto Cię w tym wyręczy.

Niestety publikowanie informacji wyłącznie na własnej stronie to za mało. Taka praktyka powoduje, że tylko część potencjalnych grup docelowych znajdzie bezpośrednią drogę. Zwykle wiąże się to również z niewielką poczytnością strony i niskim efektem SEO.
Jak temu zaradzić? Pozwól, aby specjaliści zajęli się tym za Ciebie. Należy pamiętać, że nie tylko treść sama w sobie , ale również jej ekspozycja odgrywa ważną rolę w budowaniu Content PR. Na rozwój skutecznego Content PR mają wpływ nie tylko istotne treści i kunszt redaktorski, ale również wiedza dotycząca właściwego pozycjonowania, znaczenia słów kluczowych, ich zagęszczenia czy tworzenia linków. Jedno jest pewne. Generuje to pozytywne rezultaty. Nie tylko podnosi popularność opublikowanych treści i daje dodatkowe możliwości promocyjne, ale wpływa również na wysoki efekt SEO. Wzmacnia prestiż, a odbiorcom daje wrażenie obiektywności. Dzięki temu zaoszczędzisz również czas i zasoby, w szczególności w odniesieniu do aktualizacji i utrzymania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Czytaj również