styl glamour we wnętrzach

Styl glamour we wnętrzach – blask sławy Hollywood

Styl glamour we wnętrzach jest jak diamenty, a Marilyn Monroe śpiewała, że : „to najlepsi przyjaciele kobiety”. Połyskujące treny sukni, hollywodzki splendor i pełen wytworności lifestyle miały niewiarygodny wpływ na wszystkie dziedziny życia. Nic dziwnego, że trzy wieki temu słowo glamour było magicznym zaklęciem rzucanym przez czarownice. Kojarzone ze zmysłowością i dziś ma w sobie hipnotyzującą moc.

Lekcja stylu

Historię glam przedstawił w swojej książce Stephen Gundle i dotknął sedna mody wymykającej się ścisłym ramom definicji. Wcześniej Max Factor stwierdził, że każda kobieta powinna mieć możliwość podkreślenia tego, co w niej najpiękniejsze, a jego słowa: „Nie rodzisz się glamour, glamour to coś, co kreujesz” stały się sloganem marki pożądanej na całym świecie.

Styl glamour we wnętrzachŹródło: www.amazon.com/Glamour-A-History-Stephen-Gundle/dp/0199569789

Co jest glamour? Ekskluzywny Aston Martin wygrzewający się w promieniach słońca, butelka wykwintnego Chateau  na pokładzie concorde’a u wybrzeży Korsyki? Też! A wnętrza? Wystarczy nasycić je aurą luksusu i blaskiem połyskującym z siłą miliona gwiazd.

Łazienka w kolorze złotaPoco Design
Przejdź do projektu

biała jadalnia – styl glamourIl Paralume Marina
Przejdź do projektu

Styl glamour we wnętrzachŹródło: www.ibar.ba/kreativni-nacini-kako-da-dekorisete-zenstvenu-spavacu-sobu-foto

Łazienka w stylu glamourPracownia Architektoniczna USZOK
Przejdź do projektu

Styl glamour we wnętrzach – megalomania dozwolona!

Przepych to jego znak rozpoznawczy- miał być przecież przeciwwagą dla minimalizmu. Kryształy, lustra, srebro, pióra, mieniące się aksamity, błyszczące mozaiki, puchate dywany- im więcej, tym lepiej. Zrywamy z funkcjonalnością i podziwiamy formę! Styl glamour we wnętrzach czerpie garściami z baroku- epoki wykwintu największych rozmiarów. Stąd stylowe fotele obite miękkim pluszem, dumne szezlongi, bogato zdobione komody, okna pod kurtyną mięsistych zasłon, duża ilość sztukaterii i tapeta, najlepiej flokowana.

Punktem centralnym są dekoracje- stylizowane, w podobie tych, które zdobiły alkowę Marii Antoniny… Wersal? Oczywiście, ale z przymrużeniem oka. Idealne są srebrne świeczniki, finezyjne patery, kryształowa zastawa i haftowane poduszki.
Ulubione kolory tego stylu to biel, złoto, czerń i paleta intensywnych, wyraźnych barw.

Biała komoda Boca do Lobo – MondrianBoca do Lobo
Przejdź do projektu

tapicerowane ściany w sypialniHOLA Design
Przejdź do projektu

Srebrna łazienka w stylu glamourKOLENIK Eco Chic Design
Przejdź do projektu

Styl glamour we wnętrzach ma wodzić na pokuszenie nasze zmysły, byśmy nie zamykając oczu poczuli się jak mistrzowie srebrnego ekranu.

Styl glamour we wnętrzachŹródło: redrealestate.gr/?page_id=6297

Biała łazienkaPracownia Architektoniczna USZOK
Przejdź do projektu

Salon z jadalnią w stylu glamourNasciturus Design
Przejdź do projektu

Dodaj komentarz