Wnętrze w stylu francuskim

Wnętrze w stylu francuskim – magiczne tchnienie dawnej epoki

W 1942 roku młoda paryżanka, obawiająca się nazistowskich prześladowań, uciekła do południowej Francji, pozostawiając wystawne wnętrze w stylu francuskim, do którego już nigdy nie było dane jej wrócić.
Po siedemdziesięciu latach ponownie ujrzało światło dzienne i odsłoniło tak często naśladowane przez artystów i rzemieślników oblicze dawnej epoki.

Wnętrze w stylu francuskimPomimo panującego nieładu na pierwszy rzut oka widać sztandarowe cechy stylu francuskiego- synonimu wytworności.
Źródło: aww.ge/parizshi-aghmoachines-bina-romelic-patronma-miatova-naxevar-saukuneze-meti-xnis-win

Ostatnia właścicielka apartamentu zmarła w wieku 91 lat, co umożliwiło jawne zbadanie wnętrza. Apartament okazał się niezwykle dobrze zachowany, co więcej wypełniony kunsztownymi antykami oraz dziełami sztuki.

Wnetrze w stylu francuskim 1Meble pełne przepychu, ozdobione precyzyjną sztukaterią oddają piękno stylu francuskiego. Każdemu elementowi rzemieślnik nadał indywidualny wyraz i unikatowy wygląd. Na zdjęciu wyrafinowana toaletka.
Źródło: yvision.kz/post/468283

Wnętrze w stylu francuskim odsłania tajemnicę

Jeden element wystroju znacznie wyróżniał się od reszty zabytków tak wspaniale podkreślających francuski styl lokum. W jednym z pokoi spoczywał obraz emanujący artystyczną finezją. Autorem okazał się włoski, XIX-wieczny malarz Giovanni Boldini, a jego muzą Marthe de Florian- pierwotna właścicielka mieszkania. W tym niezwykłym dziele aktorka Marthe de Florian została zaprezentowana w sukni z muślinu w kolorze perlistego różu. Udało się ją zidentyfikować dzięki notatkom i listom miłosnym pary kochanków. Dzieło powstało w 1888 roku, gdy aktorka miała 24 lata i zostało wycenione na 3,4 miliona dolarów.

Wnętrze w stylu francuskimMalowidło autorstwa Giovanniego Boldini warte 3,4 miliona dolarów. Muzą była aktorka Marthe de Florian.
Źródło: www.liveinternet.ru/users/5245470/post337922927

Zaskakującym odkryciem było to, że ostatnią właścicielką apartamentu był nikt inny jak wnuczka uwiecznionej artystki.

Wnętrze w stylu francuskimŹródło: dom.vse42.ru/news/2404955

Autor tego zjawiskowego salonu dużą uwagę poświecił na każdy detal wnętrza. Począwszy od wzorzystych tapet po belki stropowe, które stworzyły wnętrze w stylu francuskim z prawdziwego zdarzenia. Źródło: materiały prasowe

Wnętrze w stylu francuskimMotywy kolonialne również były niezwykle popularne w latach 40-tych, stanowiły wyraz prestiżu i luksusu.
Źródło: blogs.revistaad.es/y-a-ti-te-encontre-en-la-calle/2014/02

Dodaj komentarz