basen - styl glamour

Lazurowa woda, a w nim my i Margarita, koniecznie z parasolką- scenariusz bezbłędny. Jeśli chcemy przenieść tą idylliczną projekcję na nasze domowe włości, basen będzie niezbędny. Z daszkiem albo bez… wybór zależy od tego, czy chcemy mieć letni chillout przez 365 dni w roku czy zimą preferujemy bardziej ekstremalne sporty.

Basen to temat rzeka…
W Chile znajduje się taki, który wypełnia 300 milionów litrów wody pobieranej prosto z morza. Można w nim nie tylko pływać, ale jeździć na nartach wodnych i żeglować. Na dachu hotelu Marina Bay Sands w Singapurze mieści się natomiast najdłuższy basen na świecie, który oprócz pławienia się w laurze, oferuje również niecodzienną panoramę miasta.
Kąpiele w basenie to rytuał każdych wakacji. Dlaczego kontakt z większym zbiornikiem wodnym ma mieć miejsce jedynie podczas turystycznej eskapady?
Przestrzeń, w której po ciężkim dniu można zaznać relaksu oraz znaleźć ukojenie ciała i zmysłów jest na wagę złota. Miarą perfekcyjnego basenu są przede wszystkim estetyka i funkcjonalność.
W temacie scenografii bądźmy hedonistami! Niech aranżacja sprzyja pełnemu odprężeniu… bo basen to miejsce, gdzie powinniśmy poczuć się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”.
Z basenu ulokowanego w domu można korzystać bez żadnych ograniczeń. Należy natomiast pamiętać o dobraniu odpowiedniego systemu wentylacji i filtrowania. Basen na zewnątrz może powstać praktycznie w każdej chwili, ale jego użytkowanie ogranicza się tylko do jednej pory roku… Jednak wizja orzeźwiającej kąpiel w upalny dzień jest bardziej przekonująca.
Z wyposażeniem też można popłynąć. Żeby basen stał się jeszcze większą atrakcją zaopatrzmy go w kilka ciekawych urządzeń. Dysze do hydromasażu umieszczone na dnie lub w ścianach basenu serwują przyjemny masaż. Wodne bicze wytwarzają różne choreografie strumieni, spływające na taflę basenu. Natomiast kurtyna wodna przypomina wodospad.
Kwestią godną uwagi jest również oświetlenie. Nawet jeśli nie mamy w planach wieczornych kąpieli, lampy i reflektory zainstalowane pod wodą, stworzą spektakularny efekt świetlny.

Jeśli marzy Ci się prywatny basen, ale nie wiesz jak zrobić pierwszy krok, nasi profesjonaliści zrobią go z Tobą. Zerknij do galerii HomeSquare i znajdź natchnienie!