garderoba - styl eklektyczny

Garderoba – „must have” szczególnie damskiej publiczności. Wśród mężczyzn chodzą pogłoski, że to portal do innego wymiaru, podobno kobiety potrafią znikać tam na kilka godzin. Pół żartem, pół serio… Moda na holistyczny sposób urządzania wnętrz zmienił rangę oraz funkcję poszczególnych pomieszczeń. Nowoczesna garderoba, tak jak salon kąpielowy, stała się przystanią relaksu.

Jeśli mamy do dyspozycji osobne pomieszczenie, możemy urządzić sobie garderobę na wzór amerykański. Wyposażenie takiej przestrzeni w szereg modułowych mebli zagwarantuje naszym rzeczom swobodę. W podejmowaniu decyzji najlepiej kierować się zasadą, która głosi, że: wolnego miejsca nigdy za wiele. Bardzo pragmatyczna jest również teza: im więcej półek i wieszaków, tym lepiej. Każde miejsce można maksymalnie wykorzystać, najważniejsze to wybrać odpowiednią strategię. W szufladach umieśćmy specjalne przegrody na akcesoria i drobną galanterię. Regały pozbawione drzwi doskonale segregują nasze ubrania, a jednocześnie wzorowo je eksponują. Dobrym pomysłem jest garderoba z siedziskiem. Przymierzanie kolejnej pary butów może być męczące.
Na miejsca, gotowi, start! Dobra organizacja to podstawa- odpowiednio zaaranżowana, szczególnie garderoba damska, pomoże poskromić spory repertuar naszych kreacji.

Aranżacja garderoby musi być również atrakcyjna wizualnie. Zabudowę rozplanujmy nie tylko pod kątem praktycznym, bądźmy też otwarci estetycznie! Ekspozycja to też klucz do sukcesu. Może być tradycyjna, stateczna- z litego drewna lub nowoczesna- wsparta na aluminiowych słupkach. Elegancka garderoba z pewnością będzie powodem do dumy.

Nie tylko duża garderoba jest w stanie pomieścić wszystkie nasze ubrania. Mamy poddasze? Mamy wnękę? Kawałek miejsca? Mamy miejsce na garderobę! Kiedy powierzchnia mieszkalna nieco ogranicza nasze marzenia wybierzmy alternatywę- wersję mini. Mała garderoba będzie w pełni wykorzystana, jeśli sprezentujmy sobie szereg szaf „ciągnących się” od podłogi po sam sufit. Ważne, żeby zabudowa wkomponowała się w zdefiniowaną przestrzeń. Swoje ubrania zamknijmy w konstrukcji modułowej, która ułatwi nam poszukiwania, bo podzieli naszą garderobę na poszczególne strefy. Specjalną uwagą opatrzyć można wtedy drzwi zabudowy. Na popularności nie stracił fornir, modne są różnego rodzaju laminaty, a ogromną sławą cieszy się szkło, szczególnie transparentne.
Garderoba na poddaszu też jest strzałem w dziesiątkę. Zakamarki tego pomieszczenia mogą być świetnym miejscem na schowki. Garderoba w skosie to dobry pomysł na wykorzystanie miejsca, które często sprawia wiele problemów aranżacyjnych.
Jeśli brakuje nam osobnego pomieszczenia dla naszych kreacji, garderoba w sypialni też spisze się na medal. Zabudowa na wymiar z ogromnym lustrem dodatkowo powiększy wnętrze.

Nowoczesna garderoba to przestrzeń, w której ważny jest każdy element: lustra, szafy, oświetlenie… To wyjątkowe miejsce w domu jest jak ekskluzywna wystawa Bvlgari na Rodeo Drive, musi efektownie prezentować kolekcję naszych „chanelek” i godnie eksponować błysk wypolerowanych Roleksów. Taka rola przypada jej w zaszczycie! Jak urządzić garderobę? Profesjonalni projektanci wnętrz znajdą celną odpowiedź!