salon - styl eklektyczny

To przestrzeń, w której odpoczywasz i przyjmujesz gości. Dlatego często dobrym rozwiązaniem okazuje się połączenie salonu z kuchnią czy salonu z jadalnią. Jeżeli często odwiedzają Cię rodzina oraz przyjaciele, punktem centralnym Twojego salonu będzie z pewnością stół, przy którym podejmiesz gości obiadem.

Nie chcesz dwóch stołów w domu? Zamień je w jeden, ogromny, który pomieści całą rodzinę podczas proszonych posiłków. Taka aranżacja będzie możliwa dzięki połączeniu salonu z aneksem kuchennym. Dzięki zespoleniu tych dwóch pomieszczeń, wnętrze stanie się bardziej przestronne. Piękny salon okaże się natomiast prawdziwą wizytówka domu.

Przytulny salon powinien być też jednak miejscem miłym dla samego Ciebie. Znajdziesz tam schronienie przed zgiełkiem współczesnego świata. Co powiesz zatem na wygodną sofę, w której ukryjesz się pod kocem, by oddać się lekturze czy po prostu zebrać myśli? Mile widzianym towarzyszem będzie też z pewnością telewizor, a jeśli jesteś miłośnikiem większych formatów – kino domowe, dzięki któremu obejrzysz wybrany film, nie narzekając ani trochę na brak komfortu.

Sprawdź, na którą stronę wyglądają okna salonu, by dobrze wykorzystać naturalne światło. Zastanów się, jak budować nastrój wieczorów odpowiednio dawkowanym oświetleniem. Siła tkwi również w barwach. Salon w szarościach będzie uniwersalny i ponadczasowy, podobnie jak salon beżowy. Dla fanów prawdziwej klasyki pozostaje natomiast wybór bieli. Ta jednak nie musi być wcale nudna i przewidywalna! Zawsze przecież możesz zmienić wystrój za pomocą ciekawych dodatków.

Salon jest dzisiaj sercem każdego domu. Dlatego jego aranżacje powinny być dopracowane z wyjątkową dbałością o każdy najmniejszy detal. Kwestią nadrzędną jest wybór stylu, jakim będziemy operować. Czy bliższy będzie nam salon nowoczesny, czy może salon eklektyczny, łączący przeszłość i teraźniejszość? Strojny pokój w stylu glamour czy surowy industrialny salon? Słoneczna Toskania czy zimna Skandynawia?

Jeśli decydujemy się na styl, w którym mile widziany jest zdecydowany akcent kolorystyczny, interesującym rozwiązaniem będzie intensywna paleta barw: granat, malachit albo oberżyna. Salon w kolorach, to jednak propozycja dla pomieszczeń, które nie grzeszą skromnością metrów kwadratowych. Do mniejszych przestrzeni zdecydowanie bardziej pasuje beż, bladożółty, jasnoniebieski.

Salon idealny nie może obejść się oczywiście bez perfekcyjnie dobranych mebli. Od dobrych paru sezonów szczególnie popularne są zgeometryzowane formy i egzotyczne materiały. Meble inspirowane stylem art deco doskonale pasują do eleganckich, klasycznych salonów, ale z powodzeniem odnajdują się także w nowoczesnych wnętrzach. Pamiętajmy, że luksusowy salon zasługuje na materiały najwyższej jakości!

Na początku zawsze ważne są inspiracje, które prowadzą do powstania profesjonalnych projektów aranżacji wnętrz. Poszukaj z HomeSquare stylu, w którym czujesz się najlepiej, a także konsekwentnie dobierz do wnętrza dodatki, które podkreślą Twoją osobowość. Bo przecież to Ty jesteś tu najważniejszym gościem!

Zobacz produkty do salonu: