podpiwniczenie

Podpiwniczenie – nieoceniona powierzchnia i wielkie pole do popisu… Brakuje nam dodatkowej przestrzeni na prywatną kolekcję win albo właśnie jakiś żurnal wnętrzarski zainspirował nas zaaranżowaniem domowej biblioteki? Dawniej skład węgla, komórka na ziemniaki i składowisko rzeczy różnych, dzisiaj podpiwniczenie domu jest doceniane jak dobry remake. Dodatkowa kondygnacja spisuje się wyśmienicie jako gabinet, prywatna siłownia, pokój rozrywki, a nawet dodatkowe mieszkanie.
Aktualnie dom z podpiwniczeniem jest na wagę złota. Pomieszczenie o funkcji gospodarczo-magazynowej zupełnie zmieniło swoje przeznaczenie. Projektanci z wielką chęcią aranżują w nim strefę relaksu. Coraz częściej najniższa partia budynku służy jako domowe SPA z pakietem all exclusive albo przestrzeń dedykowana rozrywce. Wszystko zależy od tego, co lubimy. Adaptacja piwnicy będzie miała zasadniczy wpływ na projektowanie, dlatego warto głęboko przemyśleć taktykę działania.
Piwnica bez okien będzie doskonałym miejscem dla wina lubiącego leżakować. Jednak profesjonalnej winnicy nie wystarczy jedynie ciemność. Książkowo zaaranżowana ma porowate ściany, przepuszczalną podłogę, bogaty asortyment regałów z półkami i odpowiednią wentylację. Jeśli jednak napoje tego rodzaju nas nie pasjonują możemy wybrać zupełnie inny kierunek. Możemy być dumni, że sięgnęliśmy po projekty domów z piwnicą.
Niska piwnica to odpowiednia scena dla aranżowania prywatnej sali kinowej, wytrawnego pokoju audio albo domowej siłowni z prawdziwego zdarzenia. Oprócz telewizora w jakości przekraczającej standardy HD, całego osprzętu megalomana i zestawu profesjonalnego sportsmena kluczową kwestią jest oświetlenie. A pokoje w piwnicy wymagają szczególnej porcji światła. W najciemniejszych zakątkach domu najlepiej spisuje się oświetlenie uruchamiane za pomocą specjalnych czujników ruchu, nie trzeba wtedy głaskać wszystkich ścian w poszukiwaniu włącznika. Jeśli nie satysfakcjonuje nas jeden scenariusz świetlny, przydadzą się ściemniacze, dzięki którym choreografia będzie bardziej urozmaicona.
Piwnica w domu – kiedyś miejsce niedoceniane, dziś nieocenione. Pomieszczenie z potencjałem o wyjątkowych możliwościach. Zdecydujmy więc czy urządzić w nim zaciszny gabinet, pokój gier czy prywatny basen? Może interesują nas wszystkie warianty…
Pomysł na piwnicę już jest, teraz czas na realizację. Zdaj się na doświadczenie naszych profesjonalistów i pozwól, żeby to właśnie oni pomogli Ci rozwiązać aranżacyjne dylematy.