Pokój dziecięcy - styl bauhaus

Produkty do pokoju dziecięcego:


Pokój dziecięcy to szczególne miejsce – to właśnie tam kreatywność naszego dziecka powinna rosnąć na potęgę. Pablo Picasso był zdania, że „każde dziecko jest artystą”. Pogodzenie wrażliwości na piękno z wielofunkcyjnością pomieszczenia i zachowaniem należytej dbałości o bezpieczeństwo pociech, z pewnością wymaga gruntownego przemyślenia. Dlatego nowoczesny pokój dziecka to wyzwanie nie tylko dla rodziców, ale nawet dla architektów.

Jak urządzić nowoczesny pokój dla dziecka?

Jak zaaranżować piękny dziecięcy pokoik? Bez względu na to, czy będzie to pokój dziewczynki czy chłopca, powinniśmy przede wszystkim przewidzieć w nim wygodne miejsce do spania, zabawy oraz nauki. Praktyczne rozwiązania w nowoczesnym dziecięcym pokoju ułatwią przechowywanie garderoby, pozwolą zapanować nad zabawkowym chaosem oraz pomogą młodemu człowiekowi w budowaniu swojego małego świata. Producenci meblowi oferują obecnie mnóstwo ciekawych, a jednocześnie funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą rozsądnie urządzić nawet mały dziecięcy pokoik.

Bliżej należy przyjrzeć się między innymi kwestii łóżka. Urządzając pokój dla niemowlaka zastanówmy się nad wyborem łóżeczka, które w okresie przedszkolnym zamieni się w wygodną „kanapkę”. W przypadku, gdy nasza pociecha jest trochę większa, do dziecięcego pokoju wstawić możemy ciekawy dziecięcy zestawik – bardzo modne jest połączenie łóżka z szafkami, półkami czy komódką. Tak funkcjonalnie urządzony pokój dziecka pozwoli zaoszczędzić trochę miejsca. A przecież wszyscy wiemy, że dziecięcy pokoik to prawdziwa skarbnica nieskończenie wielu przedmiotów i drobiazgów, którym trzeba znaleźć miejsce.

Starsze dzieci mają zwykle jeszcze dokładniej uściślone upodobania. Pokój młodzieżowy możemy zatem zaaranżować już w całości zgodnie z gustem jego właściciela – bądźmy otwarci na jego inspiracje. Pokój dla dziecka musi być różnobarwny – młodzi kochają przecież wszystkie kolory tęczy! Jeśli na jednej ze ścian umieścimy ciekawą grafikę lub fototapetę, z pewnością rozweselimy oraz uatrakcyjnimy wnętrze. Nowoczesny pokój dla dziecka – chłopca czy dziewczynki – nie może być nudny!

Dodatki do pokoju dziecięcego – garść pomysłów

Oprócz mebli, dużą rolę odgrywają z pewnością dodatki. Naklejki ścienne z bajkowymi lub muzycznymi motywami podkreślają indywidualność lokatora, łóżko z baldachimem przenosi zaś w świat fantazji każdą małą księżniczkę. Warto dać naszemu dziecku pewną swobodę aranżacyjną i pozwolić umieścić w jego własnej przestrzeni choć część tego, co stworzyła jego wyobraźnia. Dziecięca fantazja połączona z rozsądną wizją dorosłego, pozwolą stworzyć przytulny i wygodny dziecięcy pokoik.

Pokój dla chłopca bądź pokój dla dziewczynki powinien, a nawet musi odzwierciedlać hobby najmłodszych mieszkańców. Niech znajdzie się w nim miejsce na ulubione gadżety, a także motywy nawiązujące do ulubionych aktywności. W dziecięcym pokoiku nie może zabraknąć polotu i inspiracji – w końcu to tam mają rodzić się najlepsze kreatywne pomysły.

Nie zapominajmy o dekoracjach – najlepiej takich, które będą jednocześnie spełniały funkcję edukacyjną. Obecne w dziecięcym pokoiku maty z literkami alfabetu czy maskotki w kształcie zwierzaków, z pewnością pozytywnie wpłyną na raczkujący umysł naszej pociechy. Aby chłopiec czy dziewczynka mogli wyrazić swoje artystyczne ja, podarujmy im tablicę i garść kolorowej kredy. Kto wie, może obudzimy w nich prawdziwych artystów, a dziecięcy pokoik stanie się twórczą pracownią małego mistrza?

Również oświetlenie może być dla naszego dziecka niezłą zabawą, a przy jego pomocy powstać mogą naprawdę niezwykłe aranżacje. Boris Klimek swoje aerodynamiczne lampy-balony dedykował właśnie najmłodszym dzieciom – po to, by rozświetlały ciemne zakamarki, w których czają się przecież przeróżne strachy! Dzięki kolorowemu oświetleniu nawet szary pokój dla chłopca może otrzymać odpowiednią dawkę światła, a dzięki temu ożywić mało wesołe wnętrza.

Dziecięcy pokoik – skąd czerpać inspiracje?

Jeśli nie mamy jeszcze opracowanej koncepcji, pomysł na pokój dziecka mogą podsunąć nam wykwalifikowani w tej dziedzinie profesjonaliści. Ci z pewnością uwzględnią wszystkie niezbędne elementy i dostosują dziecięcy pokoik do wieku oraz potrzeb lokatora. Nowoczesny pokój dziecka – chłopca czy dziewczynki, to przede wszystkim moc kolorów i multifunkcjonalne meble. Klasyczne aranżacje posługują się natomiast pastelową paletą barw i finezyjnymi zdobieniami mebli.

Bardzo ciekawą dla dziecięcego pokoju propozycją są również wnętrza tematyczne. Marynarski pokój dla chłopca na pewno przypadnie do gustu małemu „wilkowi morskiemu”. W przypadku dziewczynki świetnie sprawdzi się pokój małej księżniczki w odcieniach różu lub błękitu. Nawet niewielki pokoik dla dziecka może być piękny i wygodny. Wystarczy kreatywny podział wnętrz i odpowiednio dobrane, funkcjonalne meble.

Pokój dla dziecka na poddaszu też nie musi przerażać – nasi architekci i na tę przestrzeń znajdą remedium. Pokój dziewczynki na poddaszu może okazać się miejscem idealnym dla małej marzycielki. Chłopiec z pewnością uczyni z niego zaś ciekawą, odrobinę tajemniczą przestrzeń, w której ukryje wszystkie swoje najważniejsze skarby.

Idealny pokój dla dziecka to…?

Niech pokoik dla dziecka zachęca do spędzania w nim czasu. Niech uczy, bawi, inspiruje – i dużych, i małych. Sprawmy, by dziecko czuło się w swoim pokoiku jak we własnym małym królestwie, jednak nie zapominajmy również o naszej obecności w tej małej przestrzeni. Stwórzmy aranżacje, które będą sprzyjać pięknym chwilom, wesołej zabawie oraz niezwykle istotnej edukacji.

Najważniejsza dla zapewnienia szczęśliwego dzieciństwa będzie dobra relacja dziecka z rodzicami. Przyjemnie spędzony czas w pokoiku młodej pociechy z pewnością wywoła u najmłodszych wiele pozytywnych uczuć. Dzięki temu będzie ono chętnie wracało do swojej ulubionej przestrzeni, zapraszając do niej także ukochanych rodziców.

HomeSquare pomoże Państwu zadbać o niepowtarzalny klimat każdego dziecięcego pokoju.