Pokój młodzieżowy - styl skandynawski

Pokój młodzieżowy to przestrzeń, gdzie „pierwsze skrzypce” grać powinien indywidualny styl nastolatka. Bo najważniejsze to przecież wyrażać siebie. Nasi młodzi dorośli znają się na najnowszych trendach bezbłędnie – wiedzą co jest en vogue, a co wcieleniem zła ostatecznego. Aranżując piękny pokój młodzieżowy dla dziewczyny czy chłopca, kładziemy cegiełkę pod jej lub jego dorosłość.

Jakie kolory będą pasować do pokoju młodzieżowego?

Dziewczęce pokoje dla nastolatek, zgodnie z zasadami obowiązującymi na wnętrzarskich salonach, powinny „ociekać” soczystymi kolorami i zachwycać mocnymi dekoracjami. Dziewczęcy pokój może też łączyć kolory klasyczne z bardziej wyrazistymi barwami, które sprawią, że pomieszczenie będzie zarażać pozytywną energią. Całości dopełnią dobrze dobrane meble do pokoju młodzieżowego – dla subtelnych dziewcząt jasne i delikatne, dla tych bardziej zadziornych o nieco wyraźniejszych barwach.

Pokój dla chłopca niech przyjmie męskie barwy i urbanistyczną stylistykę, jak ze skaterskiego świata Tony’ego Hawka. W takich aranżacjach nawet „okres burzy i naporu” będzie miał bardziej sielską postać. Jest jeszcze zresztą wiele innych powodów, dla których wystrój pokoju ma niemałe znaczenie – zarówno w przypadku dziewczyny, jak i chłopca.

Jak zaaranżować pokój młodzieżowy?

Nowoczesne pokoje dla nastolatków to strefy zone, prywatne terytoria, gdzie decyzje rodziców tracą swoją moc. Tu panują reguły dyktowane przez młodych, bo kto inny zwinniej płynie na fali najnowszych trendów? Okres dorastania to czas, kiedy dziecko powoli przeistacza się w dorosłego, głowa kipi pomysłami, a kreatywność wchodzi na wyższy level. Warto wykorzystać ten moment, dać swojemu dziecku zielone światło i pozwolić, by samo zadbało o wystrój pokoju, wykorzystując do tego własny, autorski pomysł.

Nowoczesne pokoje młodzieżowe mają sprzyjać przyjemnościom, jednak nie należy też zapominać o obowiązkach. Przestrzeń pokoju młodzieżowego musi być wielofunkcyjna. Czy nasz nastolatek chce tego, czy nie, w pomieszczeniu musi znaleźć się miejsce do nauki. Modny i ładny pokój młodzieżowy powinien odpowiadać też ergonomicznym wymaganiom, w czym bez wątpienia pomogą funkcjonalne meble.

Pomysł na pokój młodzieżowy zaprojektowany wspólnie z naszym dzieckiem, jest też nauką dla nas, spojrzeniem na świat jego oczami. W tym wieku zainteresowania dziewczyn i chłopców zmieniają się w zawrotnym tempie, dlatego trzeba pozwolić, aby przestrzeń wokół młodych ludzi dotrzymywała im kroku. Modne wystroje pokoi zawsze idą z duchem czasu.

Młodość to czas, kiedy pokoje dziecięce bezpowrotnie zmieniają się w nowoczesne pokoje dla nastolatków. Młodzież odkłada zabawki w kąt i „na poważnie” rozwija swoje zainteresowania. Dlatego ważne jest, aby nowoczesny pokój młodzieżowy odzwierciedlał pasje dojrzewających ludzi.

Modne wystroje pokoi dla dziewcząt i chłopców

Jeśli ulubionym kolorem naszej nastolatki są róże i fiolety, pozwólmy zaaranżować wystrój dziewczęcego pokoju tak, by poczuła się niczym na obłoku cukrowej waty. W pokojach młodzieżowych dla dziewczyn uzdolnionych muzycznie, warto wykorzystać aranżacje z dekoracjami w formie instrumentów.

Wśród chłopców popularne są pokoje tematyczne. Każdy młody mężczyzna posiada choć jedną ulubioną dziedzinę sportu, do której czuje wyjątkową słabość. Niech na ścianie w pokoju chłopca zawiśnie więc plakat przedstawiający tor wyścigowy albo grafika prezentująca gwiazdy piłki nożnej. Tak zaaranżowane wnętrza młodzieżowych pokoi bez dwóch zdań umilą młodym czas.

Pokój młodzieżowy dla chłopaka można także urządzić w komiksowym stylu. Graffiti z atletyczną sylwetką Hulka albo kilka czytelnych sloganów w speech balloon’sach – taka aranżacja spodoba się nie tylko mieszkańcowi tego pokoju, ale też z pewnością jego gościom. Nowoczesny pokój młodzieżowy może stać się nawet powodem do dumy!

Nie wiesz, jak urządzić pokój młodzieżowy? Szukasz pomysłów na nieprzeciętne, modne, a przy tym funkcjonalne wystroje? Porad i inspiracji szukaj w galerii HomeSquare. Przygotowaliśmy ciekawe propozycje nowoczesnych wnętrz zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców. Niech ich młodzieżowe pokoje staną się ich ulubionymi miejscami, ale przede wszystkim pozwolą im możliwie najlepiej wyrażać siebie!

Zobacz produkty do pokoju młodzieżowego: