pokój niemowlaka - styl francuski

Zobacz produkty do pokoju niemowlęcego:

Pokój niemowlaka rządzi się innymi prawami niż pozostałe wnętrza. Pojawienie się nowego lokatora to domowa rewolucja. Pokój dla noworodka musi być skrupulatnie zaplanowany i „dopięty na ostatni guzik”, żeby jego mały właściciel mógł spokojnie zażywać relaksu. Ważna jest odpowiednia temperatura, wilgotność powietrza, bezpieczeństwo, funkcjonalność i oczywiście kreatywny design. „Dzieci i ryby głosu nie mają”, a nowy lokator nie ma jeszcze rozwiniętego estetycznego gustu, ale to właśnie wygląd otoczenia ma zasadniczy wpływ na jego „raczkujący” rozwój.
Pokoik dla chłopca w błękicie, pokój dla dziewczynki w różu? Przypisywanie barwy konkretnej płci już dawno wyszło z mody, także tej wnętrzarskiej.
Mamy coraz częściej sięgają po odważne kolory i wzory. W poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „ jak urządzić pokój dla niemowlaka?”, mamy coraz sięgają po czasopisma, uważnie śledzą trendy, a następnie przenoszą je do własnych przestrzeni.
Należy jednak pamiętać, pokój dziecięcy to miejsce, w którym wybór kolorów nie może być przypadkowy. Istnieje wiele teorii, które potwierdzają, że ma on zasadniczy wpływ na nasze samopoczucie. Mały lokator dostrzega jedynie nasycone barwy, dlatego pokój dla niemowlaka warto przystroić zielenią, czerwienią albo pomarańczem. A żeby było jeszcze weselej, doskonałym uzupełnieniem będzie grafika z uśmiechniętym zwierzątkiem.
W trosce o bezpieczeństwo noworodków dbają zastępy producentów farb. Warianty ekologiczne nie zawierają niezdrowych rozpuszczalników, więc śmiało można malować nimi pokoje dla dzieci.
Pokoik dla niemowlaka nie wygląda już typowo. Jego wnętrze stało się równie ważne jak salon czy sypialnia. Dlatego wybór mebli dokonywany jest z wielką troską. Łóżeczko, jako centrum małego królestwa, ma szczególną rolę, bo to w nim noworodek spędza większość czasu. Pokój dziecięcy oprócz bezpieczeństwa, funkcjonalności powinien wyróżniać się nienagannym wyglądem. Amerykańska firma MyTropolis wlewa całą fantazję w swoje wyjątkowe łóżeczka, które zdobyły uznanie mam i najmłodszych użytkowników. Pokój dziecka, po którym można odbyć fascynującą podróż do krainy snów jest wyjątkowy.
O niemowlęcy design troszczą się również znane gwiazdy. Anna Mucha zaprojektowała linię łóżeczek Good Night. Zadbała nie tylko o bezpieczeństwo i funkcjonalność, ale również o piękną estetykę, która zamienia pokoje dziecięce w małe królestwo.
Pierwszy pokój dla dziecka musi być wyjątkowy. Zajrzyj do galerii HomeSquare i sprawdź jakie pomysły mają nasi profesjonaliści.