sypialnia - styl kolonialny

Sypialnia to jedno z ważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Ładna sypialnia to przestrzeń, która sprzyja spokojnemu, przyjemnemu wypoczynkowi.

Sypialniana aranżacja – dlaczego jest tak ważna?

Aż jedną trzecią naszego życia spędzamy w objęciach Morfeusza. Sen jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania tak samo, jak jedzenie, woda i powietrze. Odświeża ciało i wspiera dobrą kondycję psychiczną. Wspomaga działanie układu odpornościowego oraz znacząco wpływa na pracę mózgu, odgrywając kluczową rolę w procesie segregowania informacji. Jakość snu ma zdecydowany wpływ na stan naszego zdrowia! Przytulna sypialnia sprzyja relaksowi i wypoczynkowi – w naszych rękach leży to, by zadbać o aranżację, która będzie do tego zachęcać. Ładna, ale przede wszystkim umiejętnie zaprojektowana przestrzeń sypialniana to niemal gwarancja naszego dobrego samopoczucia.

Jak powinna wyglądać nowoczesna sypialnia?

Ładna, modna sypialnia powinna być oazą komfortu, dlatego najistotniejszy jest wybór wygodnego łóżka oraz harmonijnej kolorystyki. To przede wszystkim na tym powinna bazować sypialniana aranżacja. Nie mniej ważne są tutaj nasze przyzwyczajenia, stan zdrowia i przekonania. Niektórzy nie wyobrażają sobie wieczoru bez książki, inni wolą pooglądać telewizję. Są tacy, którzy zechcą mieć w swojej ładnej sypialni dużą szafę przeszkloną lustrami, dla innych zaś lustro w tym miejscu wykluczą zasady feng shui. Miłośnicy oszczędnego stylu azjatyckiego położą materac wprost na podłodze, ale już osoby z problemami kręgosłupa będą musiały starannie dobrać wysokość, z jakiej będzie im się najlepiej wstawało. Bez wątpienia aranżacja w dużej mierze zależy od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Ściany w sypialni – nasze inspiracje

Łóżko, choć jest centralnym i bardzo ważnym punktem każdej sypialni, nie definiuje jeszcze wszystkiego tego, co najistotniejsze. Ważna jest też psychologia koloru – ta powinna obowiązywać we wszystkich pomieszczeniach, jednak to w sypialni warto zwrócić na nią szczególną uwagę. Paleta barw powinna obejmować jedynie zrównoważone tonacje – to na nich powinna bazować nasza inspiracja. Biała sypialnia sprawi wrażenie schludnej i czystej. Biel to barwa neutralna, która działa na nas obojętnie, więc w żaden sposób nie zaburzy naszego komfortu snu. Podobne właściwości gwarantuje sypialnia w beżu czy pastelach. Kolory potrafią płatać ,,optyczne figle”. Nawet mała sypialnia zwiększy swoje rozmiary, kiedy przy jej aranżacji użyjemy jasnej palety kolorystycznej.

Gdy faktycznie brakuje nam przestrzeni na własną alkowę, sypialnia w salonie rozwiązuje ten problem. Niewielka ścianka działowa podzieli wnętrze na dwie niezależne strefy. A jeśli mamy na przykład wolny stryszek – jesteśmy szczęściarzami. Ładna, przytulna sypialnia na poddaszu stwarza bowiem idealne warunki do spania, a przy tym tworzy ciekawą, nietuzinkową aranżację.

Nowoczesne inspiracje sypialnianych wnętrz

Jedni wolą romantycznie, drudzy – elegancko i klasycznie. Jeszcze innym marzy się sypialnia w stylu glamour. Ważne, żeby pomieszczenie, w którym przesypiamy średnio 20 lat naszego życia, odzwierciedlało nasze upodobania. Sypialniana inspiracja powinna być zatem przemyślana oraz zgodna z nami samymi.

Fioletowa sypialnia urozmaicona bielą zapewni nam sentymentalny klimat rodem z „Wichrowych Wzgórz”. Elegancka sypialnia to przede wszystkim solidne meble i dodatki wykonane z materiałów najwyższej jakości. Bardziej postępowi znajdą inspiracje w prostych, bezpretensjonalnych aranżacjach, doprawionych mocnym, designerskim smaczkiem. Dla nich nowoczesne sypialnie będą najlepszym rozwiązaniem.

Ekstrawagancja i wyszukana stylistyka, migoczące materiały – luksusowe pomieszczenie sypialniane w wersji modernistycznego buduaru, z pewnością zachwyci miłośników stylu glamour. Pamiętaj – to Ty decydujesz, jaka aranżacja najlepiej odzwierciedla Twoje potrzeby i upodobania. Sypialnia prosta, elegancka czy ekstrawagancka – szukaj stylu, który najlepiej sprawdzi się właśnie w Twoim wnętrzu.

W poszukiwaniu Twojego indywidualnego stylu pomoże Ci HomeSquare – z nami z pewnością dobrze urządzisz swoje wymarzone miejsce do spania. Ładna, ba, piękna sypialnia marzeń w końcu stanie się rzeczywistością!

Zobacz produkty do sypialni: