Inteligentne przeszklenia

Inteligentne szkło – przejrzyste sterowanie prywatnością

Inteligentne szkło pozwala połączyć najnowsze trendy wystroju oraz podnieść funkcjonalność wnętrza na najwyższy poziom. Architekci nieustannie poszukują nowych surowców, aby zaprojektowane aranżacje i budynki stały się niezaprzeczalnym indywiduum. Szklane systemy są stosowane od dawana, jednak związane z nimi technologiczne rozwiązania wybiegają naprzeciw oczekiwaniom najbardziej wymagających artystów sztuki projektowej. Pozwalają im tworzyć zjawiskowe wnętrza w nieprzeciętnych odsłonach, które kilkanaście lat temu byłyby zwykłą imaginacją.

Inteligentne przeszkleniaŹródło: poid.eu/pl/wb/inteligentne-witryny

Technologia PDLC – jak to działa

Czynnikiem warunkującym zmianę przejrzystości jest napięcie elektryczne, pod wpływem którego zamknięte między dwiema warstwami szkła kryształy ciekłokrystalicznego polimeru uporządkowują się, dzięki czemu przeszklenie staje się przezierne. W przypadku zaniku napięcia elektrycznego, inteligentne szkło ponownie prezentuje swoją mlecznobiałą barwę.

Inteligentne szkłoŹródło: www.mkmdisplay.pl/intelligent-glass/products/switchable-film-screens

Montuj gdzie chcesz

Technologia smart glass znajduje zastosowanie w przestrzeniach, w których prywatność i dyskrecja to warunki obowiązkowe.
Systemy z inteligentnego szkła nadają się do montażu wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Dodatkowym atutem innowacyjnego systemu jest możliwość projekcji obrazów jakości HD w trybie nieprzezroczystym.

Technologie inteligentnego szkłaŹródło: schaltbares-glas.de

Nie zmieniaj okien

Na rynku pojawiła się oferta dla istniejących już wnętrz. Inteligentna folia zapewnia wszystkie standardy wizualne i została wyposażona w samoprzylepną powłokę, dzięki czemu montaż staje się nieinwazyjny na szklanych powierzchniach oraz nie wymaga specjalistycznych narzędzi.

Zastosowanie we wnętrzarstwie

Inteligentne szkło można wykorzystać do stworzenia ścianek działowych, płyt podłogowych z odpornego na zarysowania poliwęglanu, drzwi stałych, lub przesuwnych. Znajduje także zastosowanie jako matowy ekran do rzutników oraz ściana wideo.

Przeszklona łazienka sprawia, że obiekty mieszkalne stają się nowoczesne oraz nietuzinkowe. Inteligentne szkło zastępujące ścianki działowe pozwala decydować, kiedy ma być widoczna dla mieszkańców i potencjalnych gości. Niezaprzeczalnie dyskretne i wyjątkowo nowoczesne przeszklenia oferują mnogość możliwości instalacyjnych ograniczonych jedynie wyobraźnią.

Szklana ściana w łazienceMuc & Scott Interiors
Przejdź do projektu.

 

Szkło w łaziencePracownia Projektowa RS+
Przejdź do projektu.

 

Nowoczesna łazienka w szkleFormativ
Przejdź do projektu

 

Zastosowanie szkła we wnętrzarstwieSoma Architekci
Przejdź do projektu

 

Innowacyjne rozwiązanie doskonale sprawdza się w obiektach biurowych, gdzie odgradza poszczególne stanowiska pracownicze, ale nie pozwala na optyczne zamknięcie przestrzeni. Dodatkowo umożliwia separację wizualną wybranych części biura, podczas spotkań biznesowych z klientami.

Szkło w biurzeMałeccy Biuro Projektowe
Przejdź do projektu

Szklane systemy do biuraMuc & Scott Interiors
Przejdź do projektu

Dodaj komentarz