Pomysły na przedpokój

Pomysły na przedpokój – zaproś pozytywną energię do swojego wnętrza!

Pomysły na przedpokój piętrzą się lawinowo. Głowimy się ze wszystkich sił nad odpowiednim wizerunkiem naszego wnętrza i nakręceni jak kołowrotki, wertujemy kolejne strony z rozkładówką top aranżacji. Wyobraźnia dostaje niezłego „kopa na zapęd”, a nam wydaje się, że w kwestii wystroju przedpokoju osiągnęliśmy level expert. Pomysły na przedpokój wirują jak „kule w totolotku” i w sumie sami nie wiemy od czego zacząć.
Aranżowanie wnętrz opiera się na pewnej filozofii, która suma sumarum pomysły poda nam na tacy.

Pomysły na przedpokójTarnowski Division – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokójPracownia projektowa ArtMOKO – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokójDominika Rostocka
Fotografia: Monika Filipiuk – Interior Design Photography
Przejdź do projektu

Mistrz pierwszego planu

Pomysły na przedpokój są nie lada wyzwaniem. Tym bardziej, kiedy mamy do czynienia z wizytówką, która lansuje i dom, i naszą osobę. W pałacach i dystyngowanych rezydencjach- westybul, czyli reprezentacyjny przedpokój, był przecież pomieszczeniem zachęcającym do „objazdówki” po magnackich włościach.

Pomysł na przedpokój Baront – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokójPracownia projektowa ArtMOKO – Przejdź do projektu

Ci, którzy znają wartość przedpokoju, doskonale wiedzą, że ogólne wrażenia gości są wynikową pierwszego wejrzenia po przekroczeniu progu. Aranżacja holu odzwierciedla również jakość życia mieszkańców domu- przedsionek zbyt zaciemniony i zabałaganiony oznacza życie pełne chaosu, do naprawy, przedpokój rozświetlony i uporządkowany życie pełne perspektyw.

Pomysły na przedpokój1A1.pl Architektura Wnętrz – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokójMogho Design – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokój – energia Chi udomowiona

Prastara sztuka feng shui głosi, że przez wejście naszego domu przedostaje się pozytywna energia Chi, natomiast wchodzenie do wnętrza przez inne pomieszczenie niż przedpokój przynosi szczęście… garbate.
Chińczycy porównują przedpokój do ludzkiego nosa. Hol „uzdatnia” życiodajne Chi, a profity z energetycznego strumyka przyswaja cała domowa przestrzeń. Według feng shui płynny nurt mogą zaburzać pewne niuanse w rejonie przedpokoju: schody, i toaleta skierowane w stronę drzwi, lustro vis a vis drzwi oraz innego lustra, pojedynczy słup czy naroże jakiegoś elementu architektury.

Pomysły na przedpokójEasst.com – Przejdź do projektu

Optyczne figle

„Pomysły mogą zmienić życie. Czasami wszystko czego potrzebujesz do otwarcia drzwi to kolejny dobry pomysł.”- i nie ma w tym cienia przesady. Pomysły na przedpokój może ograniczyć przede wszystkim liczba metrów kwadratowych. Architekci radzą, aby dla pełnego komfortu hol miał minimum 1, 2 m szerokości. Z racji, że okna w przedpokoju są rzadkością, nawet ogromny przedpokój zawsze będzie wydawał się mniejszy niż w rzeczywistości.
Sąsiedzi z Dalekiego Wschodu są przesądni, dlatego robią, co mogą, aby przestrzeń przedpokoju nie blokowała przepływu Chi. W tym celu dążą do maksymalnego powiększenia holu, choćby złudnego, optycznego. Feng shui wierzy w moc luster, im więcej, tym lepiej- oczywiście w odpowiedniej konfiguracji. Bardzo ważna jest duża ilość świateł oraz łagodna paleta barw. Jeśli jednak postawiliśmy na ciemne kolory niech przeciwwagą będą jasne meble czy dekoracje. W wąskich pomieszczeniach należy zrezygnować z olbrzymich szaf, które przytłoczą wchodzących, na rzecz lekkich konsoli lub skrzętnej zabudowy. Wybrane ściany można upiększyć drewnianymi panelami, piaskowcem, stylową mozaiką, wielkoformatowymi obrazami, dzięki czemu nawet najmniejsze wnętrze nabierze głębi i przestronności.

Pomysły na przedpokójBaront – Przejdź do projektu

Pomysły na przedpokójPracownia Projektowa Dragon Art – Przejdź do projektu

Przedpokój w nowoczesnym styluEXITDESIGN – Przejdź do projektu

Dodaj komentarz