Pracownia Sztuki OgrodowejPracownia Sztuki Ogrodowej

Pracownia Sztuki Ogrodowej

Projektantka Agnieszka Hubeny-Żukowska od roku 1999 prowadzi wraz z mężem Rafałem Żukowskim Pracownię Sztuki Ogrodowej w okolicach Gdańska. Doświadczenie zdobywała w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz USA na znanych uczelniach, u światowej sławy projektantów (między innymi praktyka u Johna Brookesa) i w najpiękniejszych ogrodach.

Pracownia Sztuki Ogrodowej to grupa młodych, ale doświadczonych profesjonalistów z fantazją i indywidualnym podejściem do klienta oraz jego potrzeb związanych z zagospodarowaniem terenu.

Oferujemy Państwu ciekawe autorskie projekty zieleni począwszy od ogrodów klasycznych, w stylu angielskim, do nowoczesnych inspirowanych światowymi trendami. Na swoim koncie mamy kilkaset projektów oraz kompleksowych realizacji różnej wielkości (od kilkudziesięciu m2 do kilku hektarów) na terenie całej polski.

Dorobek firmy Pracownia Sztuki Ogrodowej został przedstawiony w albumie; „Polscy Architekci Krajobrazu Prezentują” oraz książce ”Ogrody. Projekty polskich architektów krajobrazu”.
Pracownia Sztuki Ogrodowej kilkakrotnie współpracowała z TVP 1, a jej realizacje prezentowane są w programach TVN – „Maja w ogrodzie”.

Agnieszka Hubeny-Żukowska dzieli się swoją wiedzą, a także publikuje swoje teksty oraz zdjęcia między innymi z realizacji ogrodów, podróży oraz światowych imprez ogrodniczych. Współpracuje również z wieloma znanymi czasopismami, jej artykuły ukazały się między innymi w takich tytułach jak: „Świat Rezydencji Wnętrz & Ogrodów”, „Ogrody, Ogródki, Zieleńce”, „Zieleń Miejska”, „Rezydencje”, „EuroStyl”, „VIP”, „Dom dla Początkujących”, „Prestige House”, „Hotelarstwo”, „Polskie domy i ogrody”, „Salon i Sypialnia”, „Świat klinkieru i dachówek”, „Kwiaty”.

I miejsce w plebiscycie Polski Krajobraz 2012 w kategorii Przestrzeń Publiczna.

Wyróżnienie w otwartym międzynarodowym konkursie Slant Garden Design Award 2011

II nagroda w międzynarodowym konkursie Wide Open Ideas Competition for Tiananmen Square 2009.

Pracownia Sztuki Ogrodowej

 

ZOBACZ REALIZACJE