przedpokój - styl śródziemnomorski

Zobacz produkty do przedpokoju:

Przedpokój. Rozbrzmiewa dzwonek. Otwierasz drzwi i witasz swoich gości, pomagasz zdjąć płaszcz, odkładasz mokry parasol i prowadzisz ich do salonu. Za chwilę jednak wracasz sprawdzić, czy nie ma tam telefonu. Jest – oczywiście – leżał na stoliku, obok fotela. Jak urządzić przedpokój, żeby wszystkie przedmioty znalazły swoje miejsce? Profesjonalni projektanci wnętrz znają odpowiedź na to pytanie.

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które zwiedzają Twoi goście. To niezaprzeczalna wizytówka naszego domu, dlatego warto poświęcić mu trochę więcej uwagi.
Zwykle traktowany po macoszemu… jako przechodnie pomieszczenie, ma coraz częściej związek z bardziej utylitarnymi funkcjami.
Dawno temu w Portugalii elegancki przedpokój ulokowany był na tzw. piano mobile i odgrywał zasadniczą rolę w topografii domu. To tu po przyjeździe gości, odprowadzano ich do przepięknego holu, aby w towarzystwie majestatycznych dekoracji mogli oczekiwać na audiencję u szacownych domowników. Kierując się słowami, że „pierwsze wrażenie jest najważniejsze”, przedpokój aranżowano z wielką dbałością o każdy detal.
Nie można wejść do domu „nie zaliczając” przedpokoju. To on wita gości, dlatego powinien „na dzień dobry” sportretować im nasze aranżacyjne upodobania.
Fakt, najwięcej trudności często sprawia jego skomplikowany format. Mały przedpokój bądź zbyt wąski przedpokój to dość trudne wyzwanie. Ale zawsze znajdzie się wyjście z każdej sytuacji. Żeby stworzyć wrażenie przestronności, powiększyć ciasną przestrzeń i zafundować sobie jasny przedpokój, można zastosować kilka przydatnych trików. Po pierwsze- warto posługiwać się stonowaną paletą kolorów, odpowiednie są pastele i zimne tonacje, np. szary przedpokój albo przedpokój w bieli będzie doskonałą bazą, kiedy w przyszłości zechcemy zmienić aranżację. Po drugie- odpowiedni motyw. Przedpokój z tapetą w pasy (oczywiście poprzeczne) jest w stanie znacznie powiększyć rozmiary pomieszczenia. Po trzecie- oświetlenie. Deficyt naturalnego światła trzeba zastąpić jego substytutem. Stylowa lampa od razu spełni dwa zadania: doświetli i jednocześnie udekoruje ciemny przedpokój.
Osiągnięcie efektu powiększonego wnętrza jest możliwe również dzięki umieszczeniu lustra. Przedpokój z lustrem, najlepiej w rozmiarze XXL, pozwoli nam obejrzeć się w nim „od stóp do głów”.

Wiele trudu sprawia również długi przedpokój. Ten typ jest jednym z trudniejszych wyzwań aranżacyjnych. Jednak da się go w pełni zagospodarować, gdy wybierzemy piętrową zabudowę, która sięgać będzie sufitu. Pomysł na wąski przedpokój też nie powinien spędzać nam snu z powiek- na całej długości pomieszczenia umieśćmy kilka punktów świetlnych, a wnętrze od razu stanie się bardziej przestronne.

Jak przystało na w pełni urządzony przedpokój, nie może zabraknąć wieszaka na jesienne palto, niewielkiej szafki lub konsoli i wygodnego fotelu, w którym można rozsiąść się wygodnie. Nowoczesne przedpokoje warto wyposażyć w designerskie perełki, klasyczne w antyczne lub stylizowane meble.

Jesteście pewni, że przyjemnie do Was zajrzeć i wygodnie przygotować się do wyjścia na niepogodę? Czy Wasz nowoczesny przedpokój nawiązuje do top trendów z pierwszych stron wnętrzarskich żurnali? Zajrzyjcie na HomeSquare i znajdźcie projekty przedpokojów odpowiadające Waszym gustom.