Biało-niebieska sypialnia - poduchy i poduszki

Jak urządzić sypialnię? Recepta na dobry sen

Jak urządzić sypialnię? Zdaje się, że nie ma nic prostszego. Wystarczy wstawić łóżko, po jego boku umieścić niewielki stolik, na którym będzie można położyć choćby szklankę, i już. Czy aby na pewno? Zobaczmy. Przedstawiamy wybrane propozycje z naszej galerii. Sprawdźcie, czy o wszystkim pomyśleliście.

jak urządzić sypialnię

Anna Koszela przejdź do projektu

Blue note… Biała sala z błękitną nutą

To doskonała koncepcja dla romantycznych dusz. Biel jest elegancka, dlatego świetnie sprawdzi się w stylu francuskim, glamour czy ultranowoczesnym. Stanowi idealną bazę do wprowadzenia akcentów w kolorach wody lub nieba. Wszak od wieków lubimy przyglądać się białym grzywom fal i obłokom niestrudzenie sunącym po niebie. W białej sypialni można śmiało zaszaleć ze stopniowaniem niebieskiego – od mroźnej, pastelowej mięty, przez rozwodnione lazury i nasycone turkusy, aż po głęboką, szmaragdową toń oceanu czy atramentowy granat sklepienia.

Pamiętajmy tylko, by nie przesadzić z ilością ozdobników. Wybór tapety z dużym ornamentem zobowiązuje, i rzadko sprawdza się na wszystkich czterech ścianach. Dominację silnego wzoru wypada trochę „rozcieńczyć” gładkością innych powierzchni. Jeśli mamy do dyspozycji pokaźny metraż, można się pokusić o sypialnię z łazienką en suite. To trend, który wciąż się umacnia i wcale nas to nie dziwi. Łazienka we własnej sypialni to naprawdę luksusowe rozwiązanie. A lustro? Zgodnie z filozofią feng shui, lustro odbijające w swej tafli „śniącego” działa nań pobudzająco, a tym samym niekorzystnie wpływa na jakość snu. Jeśli nie możemy się obyć bez zwierciadła w sypialni, ustawmy je więc „bezkolizyjnie”.

 

Ciekawa sypialnia

Anna Koszela przejdź do projektu

Niebieskie dodatki w sypialni

Pepe pracownia, przejdź do projektu

Biało-niebieska sypialnia

Comdesign, przejdź do projektu

Aranżacja jasnej sypialni

Pracownia Projektowa Loft, przejdź do projektu

Biała sypialnia modern classic

FJ Interior Design, przejdź do projektu

produkty do eleganckiej sypialni

 

1. poduszka ozdobna Lounge Club

2. kinkiet obrazkowy El Luna

3. kinkiet New York Lantern

4. lampa wisząca Round, Curiousa & Curiousa

5. poduszka ozdobna AY Ship

6. stołek Cruise Leather

7. świecznik podwójny z kolekcji firmy Menu, projekt Mikaela Doerfel

 

Karmelove, love, love …

 

Klasyczna sypialnia w drewnem

Nasciturus Design, przejdź do projektu

Pomysł na sypialnię w takiej tonacji powinny „kupić” osoby, dla których to miejsce ma być przede wszystkim harmonijne. Paleta caffe latte, late macchiato, mocca oraz czekolada i kakao, sprawdzą się zarówno w stylach: klasycznym, kolonialnym, azjatyckim, jak i nowoczesnym czy ekologicznym. Klasyka, neoklasyka i orient bardzo lubią symetrię, nowoczesność woli zaś łamać konwencje. Poczucia przytulności dopełnią miękkie pledy, poduszki oraz wysokiej jakości wykładzina. O ileż przyjemniej stawiać rano stopy na miękkim podłożu, zamiast na zimnych kaflach… Dla niektórych pokój nocny to jedyna przestrzeń w domu, w której w ogóle można tolerować dywan.

A skoro mowa o komforcie, stańmy na chwilkę przy łóżku. Kiedy trzeba będzie wybrać jeden z najważniejszych mebli w domu, oprócz materaca, kształtu wezgłowia, rozmiarów i kolorów, zwróćcie też uwagę na jego ramę. Jeśli jest wykonana z drewna bądź metalu o niefazowanych brzegach, a do tego zakończona ostrymi narożami, musicie liczyć się z wieloma bolesnymi pobudkami. Wstając z takiego łoża łatwo „dorobić się” siniaka, a nawet zwichnąć mały palec u nogi (auć!). Szeroka rama o wyoblonych krawędziach lub tapicerowane, miękkie wykończenia boków i frontu łóżka, zdławią ten problem już w zarodku. Jeśli to rodzicielska sypialnia, będzie też bezpieczniejsza dla malucha, który być może przywędruje poskarżyć się na zły sen albo po prostu wtulić się w bezpieczne ramiona rodziców.

Biała sypialnia na poddaszu
Janczyart, przejdź do projektu

Styl eko w sypialni

Dizeno Creative, przejdź do projektu

Przeszklona duża łazienka w sypialni

Pracownia Projektowa Loft, przejdź do projektu

Minimalistyczna sypialnia w bieli

FJ Interior Design, przejdź do projektu

 

Ekskluzywna sypialnia w klasycznym stylu
TiM Grey, przejdź do projektu

Klasyczne wzory w nowoczesnej sypialni

EXITDESIGN, przejdź do projektu

propozycje dodatków do sypialni w brązach i beżach

8. pled Gitan Beige

9. świecznik Amber

10. poduszka Fiorantello White & Silver

11. lampa Oxford New

12. pled In Elk

13. świeca Medallion

14. stolik taca Butlers Black

15. poduszka French Bulldog

Kto się bawi w dom?

Tapicerowany panel ścienny

FJ Interior Design, przejdź do projektu

Wszyscy! Jako dzieciaki uwielbialiśmy robić sobie „domek” przy pomocy kilku krzeseł i narzuconego na wierzch koca. Pamiętacie? Taka zabawa to gwarantowana frajda dla coraz to nowych pokoleń. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego? To proste. Coś nas instynktownie ciągnie do miejsc, które uznajemy za swoją strefę komfortu. Do miękkich przestrzeni, w których można się poczuć bezpiecznie i w końcu „wrzucić na luz”. Freud twierdził nawet, że sen jest formą powrotu do łona matki…

W wersji ,,domku dla dorosłych” podobne wrażenie pomaga osiągnąć tapicerowane wezgłowie lub nawet cały panel ścienny. Pikowane powierzchnie wyciszają i „zmiękczają” przestrzeń, a oprócz tego mają też wymiar praktyczny. Tapicerkę można od czasu do czasu wyczyścić, a to jednak mniej skomplikowane niż kolejny remont. Ponadto istnieje – w zasadzie niczym nieograniczona – możliwość zagrania formami, fakturami i barwą. Dobranoc…

O, nie! Jeszcze chwila. A kto zgasi światło? O tym też trzeba pomyśleć, by uniknąć nocnych spacerów po omacku, a przy okazji budzenia bez potrzeby tych, którzy śpią, kiedy my chcemy jeszcze poczytać. Mole książkowe powinny zaopatrzyć się w lampkę, która doświetli stronice lektury, a nie źrenice partnera. Szczęśliwi Ci, którzy śpią „snem sprawiedliwego”. Wrażliwcy, których na nogi stawia nawet poświata diody telewizora, muszą tym bardziej zadbać o należyte zasłonięcie okien. Warto też uwzględnić fakt, że odbiorniki TV i urządzenia mobilne emitują silny smog elektromagnetyczny. Zdrowiej wyeliminować je z naszych snów. Dobranoc.

Meble na wysoki połysk do sypialni

Hola Design, przejdź do projektu

Jasna sypialnia

Inspiration Studio, przejdź do projektu

Sypialnia ze złotym pikowaniem

Hola Design, przejdź do projektu

produkty do aranżacji sypialni

 

16. poduszka Moroccan Marine

17. fotografia Breakfast Tiffanys

18. lustro Marie Therese, Boca do Lobo

19. poduszka Mosaic Turcuoise

20. zegar Paris Black

21. świecznik Calyx 

22. stolik taca Butlers White

Na szarym końcu?

Szara sypialnia

Maciej Bogaczewicz, przejdź do projektu

Niekoniecznie, choć w wielu mieszczańskich domach, nie bez kozery, sypialnię lokowano właśnie na końcu korytarza. Tam było najciszej i najdyskretniej. Marne szanse, że tajemnice alkowy przez przypadek zdoła podejrzeć od progu ciekawski wzrok sąsiadki, co to wpadła tylko soli pożyczyć. A cóż właściwie złego w szarym? Że niepozorny, jak myszka? I co z tego? Przecież w sypialni najczęściej bywamy na przełomie dnia i nocy. A gdy szarówka, oko ludzkie „wyłącza” widzenie polichromatyczne, rozpoznaje jedynie kontury. Czasem wspaniale obudzić się szarym świtem, kiedy pola spowija jeszcze gęsty woal mgły i przeciągać się leniwie, gapiąc się w dal. Może więc lepiej odnieść się do szarości, jak do Szwajcarii? Ta, mimo swej neutralności, na brak zainteresowania nie narzeka. Neutralny grunt zawsze stwarza szansę dialogu, również z … kolorem. Na szarym tle wspaniale prezentują się kontrastowe dodatki, zdjęcia, grafika i malarstwo. Nie wszystko w życiu jest czarne, albo białe. Kolorowych snów!

Lóżko w stylu vintage

Widawscy Studio Architektury, przejdź do projektu

ściany z betonu architektonicznego w sypialni

Tim Grey, przejdź do projektu                                             Justyna Smolec, przejdź do projektu

Sypialnia modern classic

Goszczdesign, przejdź do projektu

Sypialnia w szarych kolorach

Goszczdesign, przejdź do projektu

Beton architektoniczny we wnętrzu

 Be My Design – Ula Kołodziejek Herman, przejdź do projektu

wybór produktów do sypialni

23. głośnik do i Phone – Megaphone by en&is 
24. wieszak Clothes

25. lampa Orb Modern – Curiousa & Curiousa

26. drzewko do biżuterii

27. stolik ścienny YEH

28. pościel – słoma, Dizeno Creative

29. łóżko Chocolate 

Dodaj komentarz