gabinet

Zobacz produkty do gabinetu:

Gabinet w domu to obowiązek osoby, która ceni sobie komfort pracy w domowym zaciszu. Zastanawiasz się jak zaaranżować takie wnętrze? Jak optymalnie zagospodarować przeznaczoną na ten cel powierzchnię? Jaki mebel określi styl Twojego gabinetu? Jaki wystrój będzie sprzyjał koncentracji, a jaki pobudzi kreatywność w Twojej pracowni?

Z pozoru łatwy dobór designerskiego biurka, ergonomicznego krzesła, ciekawego regału czy unikatowych akcesoriów biurowych komplikuje się, kiedy trzeba zadbać o ich poręczne usytuowanie i stylistyczną spójność uwzględniając przy tym charakter wykonywanej pracy. Masz na myśli gabinet nowoczesny czy ten w tradycyjnej konwencji? Pracujesz sam, czy gabinet to miejsce, gdzie przyjmujesz klientów? Marzy Ci się luksusowy gabinet szefa z prawdziwego zdarzenia czy kameralny gabinet domowy, dostępny jedynie na wyłączność właściciela?

Zasadnicza sprawa to usytuowanie gabinetu. Jeśli do dyspozycji mamy osobne pomieszczenie to jesteśmy na wygranej pozycji. W innym przypadku zawsze możemy wydzielić odrobinę miejsca w jadalni czy salonie i oddzielić dwie strefy stylowym parawanem albo drewnianym regałem. Szukajmy miejsca w pobliżu okna- naturalne światło zawsze jest bezcenne, kiedy jednak możliwości brak, wybierzmy mocny blask lampy kreślarskiej. W przypadku niewielkiej przestrzeni dobrym rozwiązaniem będzie gabinet w stylu skandynawskim. Dzięki białym meblom i jasnej kolorystyce ścian, pomieszczenie optycznie zwiększy swoje rozmiary.

Gabinet w domu nie może obejść się bez biurka. Jego stylistyka nie powinna wychodzić „przed szereg” aranżacji. Bądźmy konsekwentni. Gdy przestrzeń wpisuje się raczej w klasyczne kanony, zdecydujmy się na sekretarzyk. Do wnętrz nowoczesnych idealnie dopasuje się, ostatnio bardzo modne, biurko ze szklanym blatem. Kiedy gabinet stanowi osobne pomieszczenie, biurko w kształcie litery „L” może stać się focus point całej aranżacji.

Skupić się warto również na palecie kolorystycznej… Harmonię we wnętrzu zapewnią łagodne barwy, bardziej intensywne zarezerwować trzeba na inną okazję. Jeśli jednak nie możemy obejść się bez mocnych tonacji, zdecydujmy się na kolorowe dekoracje. Nowoczesny gabinet w domu powinien sugerować się paletą najpopularniejszych odcieni sezonu.

Aranżując bardziej ekskluzywny gabinet, pokuśmy się o design z najwyższej półki. Warto postawić na marki znane i cenione. Nigdy nie wiemy, kto odwiedzi nasz domowy gabinet. Być może trafi nam się rozmówca o wyjątkowym poczuciu estetycznym.

Nowoczesny gabinet to przede wszystkim ergonomia i styl. Zainspiruj się aranżacjami HomeSquare, przemyśl i dobrze zdefiniuj swoje potrzeby. Wybierz architekta wnętrz, który spełni Twoje oczekiwania i z pomocą specjalisty zorganizuj swoje miejsce pracy tak, by zwielokrotnić jej efekty.