łazienka - styl bauhaus

Łazienka to podobno „podszewka pokoju, spodnia strona życia”. Nieważne, czy to mała łazienka z prysznicem, czy pokaźne domowe spa. O tym, że woda czyni cuda, wiedzieli już nawet starożytni, projektując swe łaźnie. Grecy wznosili pałace, w których celebrowali rytuały kąpieli, Rzymianie sprowadzali aromatyczne pomady, żeby osiągnąć pełnię relaksu.

Współcześnie nowoczesna łazienka spełnia nie tylko funkcję higieniczną. Jest też naszym domowym spa (sanus per aquam = zdrowy przez wodę), które pomaga zmyć cywilizacyjny stres. Projektując łazienkę, należy wziąć pod uwagę obie te funkcje. Trzeba też uwzględnić częste, ekstremalne wahania wilgotności powietrza w tym miejscu.

Prawie każdy z nas doświadczył kiedyś rozczarowania wywołanego rozdźwiękiem między pierwotną wizją, a efektem uzyskanym po remoncie domowej łazienki systemem gospodarczym. Klasyczna łazienka czy awangardowy salon kąpielowy? Pomieszczenie utrzymane w kolorach bieli czy szarości? Tutaj potrzeba fachowej wiedzy o materiałach, a także doświadczenia w wykonawstwie, dlatego lepiej zdać się na profesjonalistów, odpowiedzialnych za aranżacje z prawdziwego zdarzenia.

Modna łazienka to podstawa. Ostatnio panuje ,,bum” na aranżowanie jej w centrum salonu albo bardziej intymnie- w sypialni. Popularne są więc projekty wykorzystujące stylizowane urządzenia sanitarne, klasyczne szezlongi oraz najwyżej jakości materiały. Łazienka w kamieniu? Czemu nie! Popularności nie traci granit i oczywiście nieśmiertelny marmur, który oblewa już nie tylko podłogi, ale również całe powierzchnie ścian.

Ekologiczna wersja uznaje jedynie drewno, dlatego eksperci polecają drewno tekowe, takie jakie spotkać można na pokładzie ekskluzywnego jachtu. Bestsellerem stała się ostatnio betonowa łazienka, spotykana najczęściej we wnętrzach minimalistycznych oraz industrialnych. A kiedy znudzi nam się już szarość… jej stonowana barwa będzie doskonałą bazą pod energetyczną paletę kolorów.

„Diabeł tkwi w szczegółach”, dlatego warto bliżej przyjrzeć się dodatkom. Biała łazienka daje szerokie pole do popisu. Pasują do niej wszystkie kolory tęczy. Ciemna powinna być natomiast rozjaśniona akcesoriami w bardzo jasnych odcieniach. Wszystkie mydła i inne wonne kompozycje powinny znajdować się w specjalnych dozownikach, najlepiej odpowiadających stylistycznie innym elementom wyposażenia łazienek.

Jeśli mamy do dyspozycji parę metrów kwadratowych przestrzeni, „strzałem w dziesiątkę” będzie domowa sauna. Ekskluzywna łazienka z takim wyposażeniem zadowoli nie tylko zmysły, ale przede wszystkim zachwyci gusta estetyczne naszych gości. Mała łazienka w bloku też posiada mnóstwo możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak łazienka jasna, która zyskuje optycznie na metrażu. Nie mamy pojęcia jak wykorzystać skosy? Pomieszczenie zlokalizowane na poddaszu może stać się prawdziwą oazą relaksu. Zapoznaj się z rozwiązaniami prezentowanymi przez HomeSquare i czerp inspiracje, aby stworzyć łazienkę, z której korzysta się z czystą przyjemnością!

Zobacz produkty do łazienki: