Goszczdesign - projektowanie wnętrzGoszczdesign - projektowanie wnętrz

Goszczdesign

Firma Goszczdesign istnieje od 2004 roku, chociaż pierwsze projekty powstawały już na kilka lat przed jej założeniem. Jest to autorska pracownia prowadzona przez Monikę Goszcz-Kłos. Projektowaniem interesowała się już jako dziecko, przełomowy okazał się rok 2000 kiedy to na łamach ”Wysokich Obcasów” (dodatek do Gazety Wyborczej) opublikowano jej pierwszy projekt. Projektuje zarówno apartamenty i rezydencje, jak i przestrzenie publiczne. Do tej pory zaprojektowała min: „Utopię” – warszawski klub nocny, „Secret Garden” – minimalistyczną kwiaciarnię, Spirit Spa oraz salon fryzur i makijażu Ateleir Nr1. Jest również autorką koncepcji wybranych salonów firmy „Atlantic”.

Inspiracje czerpie ze wszystkiego co nas otacza, zawsze dociekliwie obserwuje, niezależnie czy jest na warszawskiej ulicy czy targach w Mediolanie. Jej ulubione marki to Boffi, Antonio Lupi, Moooi, cały czas szuka nowych firm i pomysłów, nie zamyka się w kręgu już poznanych. To ona jako pierwsza w Polsce zaczęła używać produktów Jaimiego Hayona i mozaiki Bisazzy, które dzięki jej projektom zyskały ogromną popularność i stały się niezwykle modne.

Wyprzedzając trendy zaczęła tworzyć wnętrza w eklektycznej estetyce nowego baroku. Ucząc się od starych mistrzów, stworzyła własną, nowoczesną koncepcję kładzenia sztukaterii, które stały się jej domeną.

Ceni projektantów, którzy myślą niesztampowo, potrafią bawić się wzornictwem, dlatego do jej ulubieńców należą Marcel Wonders oraz Philip Starck. Sama również cieszy się projektowaniem, które wciąż jest nie tylko jej zawodem, ale przede wszystkim pasją.
Pracownia Goszczdesign zaczyna od wysłuchania potrzeb klienta, a później odpowiednio się do nich dostosowuje. Kontakt z klientem jest dla niej najważniejszy, tylko w ten sposób może dobrze realizować swoje pomysły. Dzięki klientom każdy z projektów jest inny, bo odzwierciedla naturę i upodobania właścicieli. To dlatego niektóre wnętrza mają żywe akcenty koloru, są energetyczne i ciepłe, a inne minimalistyczne i chłodne czy barokowe. W każdym widać jednak wspólny mianownik, charakteryzujący ją jako projektanta, jest nim biel i czerń, najlepsze materiały i wzornictwo na najwyższym światowym poziomie.

Projekty Goszczdesign były wielokrotnie publikowane w magazynach wnętrzarskich w Polsce i na świecie „Dom&Wnętrze”, „Dobre Wnętrze”, „Architektura”, „Beautiful Houses”, „VIVA DECOR”, „Najpiękniejsze Polskie Wnętrza w stylu klasycznym i pałacowym”.

Jest przedstawicielem przedstawicielem produktów Jaimiego Hayona, które zaprojektował dla BISAZZABAGNO, ale również firmy Jasno produkującej shuttersy oraz Vola specjalizującej się w armaturze. W 2011 i 2012 roku była w jury konkursu „Dobry Design”. Monika Goszcz uzyskała nagrodę drugiej edycji konkursu Vasco a zaprojektowany przez nią salon kosmetyczny Atelier Nr 1 wygrał w 2008 roku konkurs Modne Miejsca. Pracuje tylko z markami na najwyższym poziomie, w których na równi liczy się jakoś wykonania z doskonałym projektem.

Goszczdesign – Monika Goszcz-Kłos

 

 

 

ZOBACZ REALIZACJE