kuchnia z jadalnią

Nowoczesna kuchnia – znajdź swoje inspiracje

Kuchnia profesjonalna i unikalna – tu przygotowujesz posiłki, ale nie tylko. W wielu domach stanowi ona swoiste centrum spotkań. Nie od dziś wiadomo, że charakter wnętrz musi pasować do charakteru domowników. Jaka będzie Twoja inspiracja? Biała kuchnia prowansalska, angielska, rustykalna czy w stylu skandynawskim? Klasyczna czy awangardowa? Byle efektowna i przemyślana – w końcu to tutaj ustalać będziesz z domownikami plan dnia, rozpoczynając go od kubka aromatycznej kawy.

Jaką kawę lubisz? Tę parzoną po turecku, rozpuszczalną czy z ekspresu? A może uwielbiasz świeżo wyciśnięty sok z owoców? Chcesz eksponować drobny sprzęt AGD czy wolisz, gdy jest ukryty w kuchennej zabudowie, odsłaniając lśniące powierzchnie blatów? Jaki zlew wybierzesz, jaką armaturę? Czy śniadanie jesz zazwyczaj w biegu – przy barowym krześle, czy też spędzasz w kuchni sporo czasu, pichcąc i celebrując posiłki przy kuchennym stole? Może przydałaby Ci się kuchnia z jadalnią? Jest jeszcze wiele innych pytań. Kiedy znajdziesz na nie odpowiedzi – łatwo znajdziesz też potrzebne inspiracje.

A może… Kuchnia z salonem?

Kuchnia – zarówno zamknięta, jak i otwarta na salon, jest sercem każdego domu. Aby czynić powinności Masterchefa z prawdziwego zdarzenia, okoliczności muszą być sprzyjające! Ważne więc, by poczuć się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”. Na początek warto wybrać interesujący nas styl, a dalsze przedsięwzięcia będą już znacznie prostsze. Jeśli nieobce nam obowiązujące trendy oraz popularne kuchenne inspiracje, z pewnością skusimy się na nowoczesną aranżację. Ruchome moduły specjalistycznych sprzętów, podświetlane niebosiężne zabudowy, technologia wychodząca wprost z każdego miejsca – to fascynująca wizja. Wielbicieli klasyki zadowoli z pewnością kuchnia romantyczna, niezdecydowanym spodoba się kuchnia eklektyczna. Rustyk reprintuje wiejski folklor, modern classic – liftinguje klasyczne ideały, kuchnia glamour kocha splendor.

Jak urządzić małą kuchnię?

Podobno rozmiar ma znaczenie… ale nie w tym wypadku. Niewielka albo wąska kuchnia może przecież się „otworzyć”. Ze szczerą radością przyjmie ją i salon, i jadalnia. Zatarcie granic zmaksymalizuje przestrzeń oraz da prawdziwe pole do popisu. Jeśli zaś kuchnia nie grzeszy skromnością metrów kwadratowych, wariacje na jej temat będą dowolne… Zarówno w przypadku stylów, jak i kolorów. Mała kuchnia z aneksem, w stylu angielskim, skandynawskim, a może retro? Kuchnia kolorowa rozweseli cały dom, kuchnia elegancka zachwyci łagodnymi, stonowanymi barwami. Kuchnie w jasnych kolorach – biała kuchnia w stylu prowansalskim czy miłująca styl francuski – zachwycą prostotą i minimalizmem.

Twoja wymarzona aranżacja jest w zasięgu ręki!

Wystarczy jedynie puścić wodze fantazji… Zamknij oczy i wyobraź sobie, że wchodzisz do kuchni rano, jeszcze w szlafroku…. Co chciałbyś zobaczyć?

Wykorzystaj platformę HomeSquare, by znaleźć potrzebne inspiracje, a następnie dopasować charakter wnętrza do swojego stylu życia. Niech będzie apetyczne, funkcjonalne i dobrze zorganizowane. Wszystko po to, by było przyjemniej. By było tak, jak lubisz.

Zobacz produkty do kuchni: